A miał być cud - spektakl poetycko-muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej

15 listopada 2022 r.

26 listopada o godz. 18.00 na scenie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii swoją historię przedstawią Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego – spektaklu poetycko-muzycznego A miał być cud.
Czytaj więcej

Wraca Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii!

25 października 2022 r.

Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCENTRYCY zaprasza na pierwsze spotkanie po długiej przerwie, pod nową nazwą i w nowym miejscu.
Czytaj więcej

Góra Kalwaria – gmina przyjazna Seniorom!

12 października 2022 r.

Mieliśmy już okazję pisać o tym, jak wiele nasza gmina robi dla Seniorów! Już niebawem kolejna inicjatywa, która ma za zadanie przybliżyć Seniorom z naszej gminy usługi i zajęcia dostępne na terenie gminy i dedykowane właśnie do mieszkańców 60+.
Czytaj więcej

Wyjątkowy bieg sportowo - patriotyczny w Górze Kalwarii

11 października 2022 r.

Dla wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii przygotował wyjątkową ofertę na Święto Niepodległości.
Czytaj więcej

XXV Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

7 września 2022 r.

11 września na Zamku w Czersku odbędą się XXV Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku wydarzenie sygnuje hasło Łączy nas dziedzictwo.
Czytaj więcej

W Baniosze organizują rodzinny piknik charytatywny

29 sierpnia 2022 r.

Mieszkańcy Baniochy podjęli się społecznego wyzwania - organizacji charytatywnego pikniku rodzinnego, którego celem będzie wsparcie finansowe dla Michałka Bednarskiego, 6-letniego mieszkańca, zmagającego się ze skutkami autyzmu dziecięcego.
Czytaj więcej

Integracyjne Narodowe Czytanie w Górze Kalwarii

26 sierpnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy na XI Narodowe Czytanie organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Spotykamy się 3 września w sobotę o godz. 12.00 pod wierzbami, w Ogrodzie Miejskim przy ul. Ks. Sajny 4 (na tyłach budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej), aby wspólnie czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
Czytaj więcej

Koncert Finałowy IX Ogólnopolskiego Festiwalu Calvaria Cantans

19 sierpnia 2022 r.

Zarząd Fundacji Promotus zaprasza na Koncert Finałowy IX Ogólnopolskiego Festiwalu "Calvaria Cantans", który odbędzie się w Górze Kalwarii w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach.
Czytaj więcej

To będzie kolarski weekend w Górze Kalwarii

19 sierpnia 2022 r.

Najbliższy weekend kolarsko stać będzie pod znakiem ŻTC BIKE RACE. Rozegrane zostaną odpowiednio etapy ósmy i dziewiąty w Górze Kalwarii i Warce.
Czytaj więcej

Słoneczna Góra trwa

18 sierpnia 2022 r.

Tym razem Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie ze Słoneczną Górą w teatralnym klimacie. Teatry uliczne, animacje, pokazy świetlne. Wszystko, co można sobie wymarzyć w klimacie kolorowych aktorów i krzykliwych strojów.
Czytaj więcej