Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Włamanie do mieszkania – co robić i czy warto wynająć detektywa?

Dodano: 28 stycznia 2022; Posiadanie własnego mieszkania to ogromny komfort i wygoda, ale również odpowiedzialność. Trzeba brać poprawkę na ryzyko rozmaitych zdarzeń losowych – jednym z tych, które zdarzają się najczęściej, jest kradzież z włamaniem.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą z włamaniem?


Prawdopodobieństwa pewnych zdarzeń nie się całkowicie wyeliminować, ale to nie oznacza, że nie można podjąć pewnych działań. Przede wszystkim należy poważnie zastanowić się nad ubezpieczeniem mieszkania oraz zastosowaniu różnych środków ochronnych. Mowa tu m.in. o monitoringu, antywłamaniowych oknach i drzwiach oraz wytrzymałych zamkach. Na czas wyjazdu warto poprosić np.  sąsiadów o to, aby mieli oko na mieszkanie.

Doszło do kradzieży z włamaniem – i co dalej?


W sytuacji, gdy doszło do kradzieży z włamaniem, ciężko jest utrzymać emocje na wodzy, niemniej jest to właśnie to, co na początek trzeba uczynić. O zdarzeniu należy jak najszybciej powiadomić policję – funkcjonariusze powinni otrzymać listę skradzionych przedmiotów. Przydatne będą wszelakie informacje, które mogłyby pomóc w ujęciu sprawców i odzyskaniu rzeczy. W żadnym wypadku nie wolno utrudniać policjantom prowadzenia dochodzenia. Jak wynika z policyjnych statystyk, średnia wartość mienia skradzionego podczas jednego włamania wynosi ok. 10 tys. zł. Niestety, jak dowodzi praktyka, w połowie przypadków nie udaje się znaleźć złodziei i skradzionego przez nich mienia.

Kradzież z włamaniem – czy prywatny detektyw pomoże?


Jak można przeczytać na stronie https://prywatny-detektyw-katowice.pl/, przy sprawach dotyczących kradzieży mienia często nieoceniona okazuje się pomoc prywatnego detektywa. Łączy on siły z policją, dzięki czemu znacząco wzrastają szanse na namierzenie sprawców kradzieży. Doświadczone agencje detektywistyczne mogą poszczycić się wysoką skutecznością w prowadzeniu tego typu spraw.

Kradzież z włamaniem – jak wynająć detektywa?


Decydując się na wynajęcie prywatnego detektywa, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Przede wszystkim wskazane jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym specjalistą, który posiada uprawnienia niezbędne do świadczenia usług detektywistycznych. Ponadto agencja detektywistyczna musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Trzeba też dowiedzieć się, w jaki sposób detektyw kontaktuje się z klientem i przekazuje mu informacje. Najlepsze agencje cieszą się zaufaniem osób korzystających z ich pomocy. W omawianym kontekście liczy się też staż danej agencji, gdyż to także świadczy o jej mocnej pozycji na rynku. Sprawdź również: https://prywatny-detektyw-katowice.pl/zbieranie-dowodow-katowice/.