Wild Cats o włos od wygranej z Mistrzem Polski!

Dodano: 19 lipca 2023; Joanna Kuźmin-Wańkowicz W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Górze kalwarii odbyła się I runda Mistrzostw Polski Rugby League. Drużyna z Góry Kalwarii założona przez Karola Myszkowskiego połączyła siły z Tryton Warszawa RLFC i stworzyła drużynę o nazwie Wild Cats. To właśnie oni stoczyli walkę o puchar burmistrza miasta i gminy Góra Kalwaria z Mistrzem Polski Sroki Łódź.


News will be here

Początek zapowiadał się naprawdę fenomenalnie i nasi prowadzili już 16:0, ale ostatecznie słabsza druga połowa zdecydowała o przegranej 36:54.

Daniel (zawodnik): - Debiut choć nie do końca był udany to i tak pokazuje, że nasza drużyna ma potencjał. Nieznacznie przegraliśmy z dużo bardziej doświadczoną i zgraną drużyną, zeszłorocznymi mistrzami ligi. A u nas na boisku momentami było sześciu zawodników, którzy trenują zaledwie od kilku miesięcy. Dodatkowo wyciągnęliśmy już wnioski z tego meczu i teraz zabieramy się za  treningi i staramy się poprawić obronę, która zawiodła podczas tego spotkania, szczególnie w drugiej połowie.

Mam nadzieję, że to było tylko potknięcie w drodze po mistrzostwo i przegrana nie wpłynęła negatywnie na morale drużyn.

Karol Myszkowski wywodzi się z Legii, z sekcji rugby. Zaczął tam trenować 11 lat temu. Obecnie gra na wypożyczeniu w Rugby Union w Zielonej Górze ale chciał zrobić coś tutaj, na miejscu. Zrobił pierwszy trening pokazowy, zgłosiło się trzynastu ochotników i większość z nich wyraziła chęć dalszego trenowania.

Obecnie drużyna wynajmuje w OSiR za niewielki koszt boisko raz w tygodniu na 1,5 godziny, a we wrześniu planuje zrobić większy nabór, żeby pozyskać więcej ludzi, młodzieży szkolnej i działać dalej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.    

Najbliższy mecz Wild Catsów odbędzie się 05 sierpnia z drużyną Zjednoczonego Południa w Częstochowie. Zapraszamy!  

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!