W czwartek akcja policji na drodze krajowej nr 50

Dodano: 15 marca 2023; We czwartek 16 marca 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu piaseczyńskiego, wołomińskiego, mińskiego oraz otwockiego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne Kaskadowy pomiar prędkości. Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.

Droga krajowa nr DK50 stanowi naturalną obwodnicę Warszawy dla ruchu samochodów ciężarowych. Przebiega między innymi przez cztery powiaty: miński, piaseczyński, wołomiński oraz otwocki oraz jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg garnizonu stołecznego.

Poprzez prowadzone we czwartek działania, funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie.

Tego dnia funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości na całej długości drogi krajowej nr DK50. Będą to pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi w zakresie jednego powiatu, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Popełniane przez kierujących wykroczenia oraz brawura na drodze rejestrowane będą również przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych - dronów.

Kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru "kolekcji punktów karnych" kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości oraz zachowywali zdrowy rozsądek. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych!

(info. KPP w Piasecznie, fot. GDDKiA)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Zły

Data: 15 marca 2023, 08:38 Żadne apele nie pomogą,tylko nieuchronność kary - surowej kary.A tak przy okazji się zapytam kiedy zabieramy pojazdy pijanym kierowcom, teoria była dobra...

Robert

Data: 15 marca 2023, 09:43 Uwaga za jedynką w stronę wiślanej przy przedszkolu od kilku dni sobie znaleźli dziuplę . Przeważnie za pasy łapią , nie nasze orły , piaseczyńskie .

/

Data: 15 marca 2023, 13:22 Kiedyś łapali za maseczkę, potem był szał na rowerzystów na chodniku, teraz za pasy.
Pod bankomatem po chodniku można jeżdzić, można parkować gdzie popadnie od "góry" nie byo rozkazu.

Rafz

Data: 15 marca 2023, 15:21 Rząd szuka pieniędzy , niech policja weźmie się za robotę .

Wow

Data: 16 marca 2023, 07:40 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ferdek

Data: 16 marca 2023, 16:18 Prawidłowo,wyłapywać pijaków,cwaniaków drogowych,piratów i innej maści bandziorów za kierownicą.

Wow

Data: 16 marca 2023, 20:59 Żeby na kaczora i donalda takie obławy robili jak na obywateli ..


Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki