Turniej Open i dni otwarte w szkole tenisa (ZDJĘCIA)

Dodano: 29 sierpnia 2022; W niedzielę na kortach tenisowych przy ulicy Pijarskiej odbył się pierwszy turniej Open o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria w tenisie ziemnym.


News will be here

“Czarnym koniem” turnieju okazał się Andrzej Dmoch, pokonując w finale Mikołaja Kwiatkowskiego. Trzecie miejsce zajął Marcin Żurawski. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym.Organizatorami imprezy, jak również właścicielami kortów tenisowych są Michał i Barbara Borowscy z fundacji Edukacja Sportowa. Miasto Góra Kalwaria było patronem i sponsorem imprezy. W turnieju udział mogli wziąć wszyscy bez ograniczeń wiekowych, młodzież miała wstęp za darmo, a w przypadku osób dorosłych wpisowe wynosiło 100 zł.

Od września rusza nabór do sekcji szkółki w tenisie ziemnym, gdzie zgłaszać się może każdy już od 6 roku życia. Dzień otwarty zaplanowany jest na 3 i 10 września od godziny 10:00. Będzie można obejrzeć lekcje pokazowe, poznać trenerów, dopasować poziom nauki do własnych umiejętności, wziąć udział w minecrafcie tenisowym i matematycznym. Po pierwszym roku widać ogromne zainteresowanie tym sportem o czym świadczy ilość osób w szkółkach – 150 dzieci, 70 osób dorosłych. - Chcemy zmienić sposób postrzegania tenisa jako elitarnego i drogiego sportu, chcemy by był on dostępny dla wszystkich. Jest to sport ogólnorozwojowy, pracują wszystkie mięśnie, wypracowuje się przy tym też kulturę, charakter, koordynację – wyliczał Michał Borowski.Jako fundacja małżeństwo państwa Borowskich jest jedynym w Polsce partnerem ONZ, która poprzez sport ma na celu uczyć dzieci i młodzież pracy nad sobą. - Dużo nie trzeba, żeby zacząć grać, ale ważne, żeby zacząć grać technicznie dobrze, a potem to już jest doskonalenie umiejętności – zachęca właściciel obiektu.

Fundacja Państwa Borowskich w tym roku skończyła 5 lat. W tym czasie pomogła wielu zdolnym dzieciom, zarówno sportowo jak i naukowo.  

(jkw)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Tubylec

Data: 6 września 2022, 21:48 Z tego co kojarz Pan Borowski swojego czasu chciał zachęcić wszystkich jakąś tam inicjatywą. Został zaproszony jakieś 2 lata temu na spotkanie z klubami sportowymi. Prosił o przygotowanie swoich "portfolio" i przesłanie na mail. Ludzie się napracowali i wysyłali. Niestety do dzisiaj bez odzewu...