Sportowa 10-tka czyli 10 medali w Mistrzostwach Polski Sztuk Walk

Dodano: 17 października 2022; W sobotnich Mistrzostwach Polski zorganizowanych w Belsku Dużym k. Grójca przez Mazowieckie Stowarzyszenie Karate Marceli Team wystąpiło ponad 160 zawodników z kilkunastu klubów sztuk walk. Wśród sportowców z całej Polski wystąpiła 5-tka naszych kalwaryjskich wojowników: Filip Gwizdoń, Igor Piotrowski, Jagoda Karolewska, Łukasz Smereczyński, Stanisław Nowicki.


News will be here

Tego dnia nasza rodzima drużyna z Fight Clubu Centrum TSD Góra Kalwaria wywalczyła aż 10 medali w tym 6 złotych, 3 srebrna i 1 brąz. W formułach walk przerywanych soft stick (walka na pianki) niepodzielnie na matach belskiej sali sportowej królowali wygrywając odpowiednio:

- Stanisław 1 x  złoto.
- Igor 1 x złoto.
- Łukasz 1 x srebro.

Dawaj z nich (Igor i Łukasz) po wygranych pojedynkach spotkali się w walce finałowej tym samym zajmując przez nasz klub 2-wa wysoko punktowane miejsca wśród Kadetów. Należy zaznaczyć, że kategorie Kadetów były najliczniejsze i wchodząc do finałów należało wygrać co najmniej wcześniejszych 6 pojedynków.

W formułach walki przerywanej Point Fighting troje naszych kadetów wywalczyło 4 medale w tym:

- Igor 1 x  złoto.
- Jagoda 1 x  złoto.
- Stanisław 1 x  złoto.
- Łukasz 1 x  brąz.

Kategorie walk ciągłych Kick Light to kategorie, w których po raz pierwszy startowali Igor i Łukasz uzyskując bardzo dobry finalny wynik medalowy- 2 x  srebro. W kategorii Box Light 1x  złoto wywalczyła Jagoda.

Nasz ostatni zawodnik Filip niestety pomimo świetnej walki i niewielkiej straty punktowej musiał uznać wyższość zawodniczki z Siemiatyckiego klubu Karate ANDY. Należy zaznaczyć, że kategoria Soft to kategoria OPEN. Bez względu na wzrost zawodnika/zawodniczki co znacznie przechyliło szalę zwycięstwa na stronę naszej rywalki (bardzo duża przewaga wzrostowa). Miejmy nadzieję, że to nie ostatni ich występ w tych formułach.

Jestem bardzo dumny z naszej całej drużyny bez względu na wynik ponieważ wszyscy razem a także z każdy z osobna pokazał, że ma serce do walki.

(inf. prasowa)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!