Przewodnik po kierownicach do simracingu: Od początkujących po zaawansowanych

Dodano: 4 czerwca 2024; Artykuł sponsorowany Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z symulatorami wyścigowymi online, czy też jesteś już doświadczonym graczem, solidna kierownica do simracingu jest niezbędnym elementem zestawu. W ostatnich latach sprzęt i oprogramowanie do gier znacznie się rozwinęły, co sprawia, że wybór odpowiedniej kierownicy staje się coraz bardziej skomplikowany. Warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę wybierając detale oraz porównać dostępne na rynku najlepsze kierownice do simracingu. Oczywiście na inne aspekty zwracają uwagę początkujący gracze, a inne będą doskonałe dla zaawansowanych graczy.


News will be here

Jaka kierownica do simracingu będzie najlepsza?


Różne modele kierownic do simracingu różnią się nie tylko ceną, ale także funkcjami, jakością wykonania oraz kompatybilnością. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i preferencjami. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z tanimi modelami, takimi jak Logitech G29 lub Thrustmaster T150, które oferują dobrą jakość wykonania i realistyczne wrażenia z jazdy. Jednak dla bardziej zaawansowanych graczy warto rozważyć inwestycję w droższe modele – na przykład Fanatec CSL Elite czy Moza R5, które zapewniają bardziej zaawansowaną technologię i większe możliwości modyfikacji.

Dobra tania kierownica dla początkujących


Wiele osób zastanawia się, jaka kierownica do simracingu będzie najlepsza. Duży wybór na rynku także nie ułatwia podjęcia decyzji. Warto więc wziąć pod uwagę najważniejsze kryteria takie jak cena, funkcje, programowalne przyciski, jakość wykonania, konstrukcja i rozmiar oraz kompatybilność. Określenie budżetu na kierownicę, zwrócenie uwagi na kąt obrotu, rodzaj sprzężenia zwrotnego, łopatki do zmiany biegów i umiejscowienie przycisków. Warto też zdecydować się na kierownicę wykonaną z trwałych materiałów oraz sięgną po model o odpowiedniej średnicy.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z symulatorami wyścigowymi, warto rozważyć modele takie jak Logitech Driving Force G920/G29 lub Thrustmaster T150 – TMX Force Feedback, które oferują realistyczne wrażenia z jazdy i wyróżniają się dobrą jakością wykonania. Natomiast dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy poszukują wysokiej jakości force feedback i większej możliwości modyfikacji, polecane są modele takie jak Thrustmaster T300RS czy Fanatec CSL Elite Racing Wheel. Dzięki temu można dostosować wybór do potrzeb i posiadanego budżetu, ciesząc się jednocześnie niezapomnianymi wrażeniami z jazdy w symulatorze wyścigowym.

Sprawdź ranking kierownic – parametry, ustawienia zmiany biegów i wykończenie


Podczas wyboru kierownicy warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Najczęściej producenci oferują rękawiczki wyścigowe oraz słuchawki gamingowe. Rewelacyjnie sprawdza się też zakrzywiony monitor dla lepszego pola widzenia. Po skompletowaniu kierownicy, pedałów, riga, komputera lub konsoli oraz monitora można pomyśleć o dodatkowym osprzęcie poprawiającym komfort. Finalnie już za 2000 zł da się zbudować naprawdę solidny zestaw dla początkującego amatora domowych wyścigów. Najlepsza kierownica do simracingu może znacząco poprawić jakość rozgrywki oraz zapewnić realistyczne wrażenia z jazdy na wirtualnych torach wyścigowych.