Protest rolników. Policja: są utrudnienia na DK50

Dodano: 20 lutego 2024; KPP w Piasecznie Przed chwilą rozpoczął się protest rolników na rondzie w Sobiekursku (powiat otwocki) - informuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.


News will be here

Policjanci apelują do kierujących pojazdami ciężarowymi o kierowanie się na wyznaczone przez policjantów objazdy: na węźle Góra Kalwaria należy kierować się na drogę krajowa nr 79 w kierunku Piaseczna, a następnie w Piasecznie w lewo w drogę wojewódzka nr 721 w kierunku obwodnicy Warszawy.

Przypomnijmy, iż protest rolników w Polsce trwa od 9 lutego. Wśród postulatów strajkujących znalazło się m.in. wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy oraz postulaty dotyczące tempa wprowadzania celów klimatycznych Zielonego Ładu UE.

Rolnicy zapowiedzieli kontynuację ogólnopolskiego strajku we wtorek 20 lutego. Utrudnienia występują w wielu miejscach w Polsce.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (22)

Aha

Data: 20 lutego 2024, 13:27 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jarek

Data: 21 lutego 2024, 07:47 Popieram rolników.. dziwię się policji że tych protestów nie popierają.. no ale nie ma co się dziwić to ludzie bez muzgu .. powołań się na prawo cytatu .. tekst z filmu fuks. W tym filmie policjant powiedział ( ja nie myślę, ja jestem policjantem) i to się tyczy ich wszystkich

Do Jarek

Data: 21 lutego 2024, 09:43 Helo Jarek..uważasz się za mądrego ????obrażając policjantów ..a kim Ty jesteś????.po pisowni widać...słowo mózg .to jest o z kreska....słownik ortograficzny ..bo to wstyd .takie błędy ortograficzne robić ...wielki wstyd..

Do: Do Jarek

Data: 21 lutego 2024, 12:20 Spokojnie. Niejaki Jarek to typowy internetowy frustrat - mocny w gębie jedynie znad klawiatury. Nie należy reagować.

mieszkanka

Data: 21 lutego 2024, 14:48 no cóż, ci biedni rolnicy co blokują drogi ciągnikami po 300 tys. za sztukę, z chałupami takimi, że nam mieszczuchom tylko może się pomarzyć, co maliny po 12 zł za pojemniczek sprzedawali w zeszłym roku. Czy to nie przegięcie?
a to, że blokują przejazd karetek pogotowia na sygnale to jest normalne?

Jarek

Data: 21 lutego 2024, 15:38 Do osoby która mnie krytykuje .. musisz wiedzieć że nie jestem za żadną partią .. każdy polityk jest zwykłym sku... myślę że nie widziałeś jak policja traktowała Polaków w pandemie teraz wręcz popierają to żeby Polacy jedli zepsute i skażone jedzenie, mało tego popierają to co Unia chce nam zgotować. Ile ludzi zmarło na komisariatach .. jeśli ciebie to tak zabolało znaczy że nie jesteś Polakiem tylko wrogiem i nie wykluczone że jesteś jednym z tych niebieskich ś...

Wyborca

Data: 21 lutego 2024, 22:34 Biedni milionerzy! Ciągniki za setki tysięcy, domy, fury pod kościołem w niedzielę takie że oczy bolą. Do nas nikt nie dopłaca, płacimy ZUS i kupujemy za ciężko zarobione pieniądze trucizny. Popieram Unię i ograniczenia w stosowaniu herbicydów i pestycydów. DOŚĆ trucia ludzi

Ja nie rolnik

Data: 22 lutego 2024, 06:58 Niestety policja ma pracę bezmózgową. Potrafią kogoś uratować, komuś dowalić, działają na rozkaz. Mają broń, nie wiecie po co? Co do rolników to nie zazdriscie im traktorów za 300.. Unia im wciska, każe ekologicznie, potem każe im spływać , jak to komuchy robili z kułakami. A odbije się na nas. W sklepach już jedzenie z trutką.

do jarek

Data: 22 lutego 2024, 08:03 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

mieszkaniec

Data: 22 lutego 2024, 08:31 @ ja nie rolnik
czy myślisz, że to nasze jedzenie to bez trutki? dlaczego rolnicy chcą walczyć z zielonym ładem, ograniczeniem pestycydów? Dlaczego dla siebie mają "inne" warzywa, których albo nie pryskają, albo pryskają bardzo rzadko? świnka na sprzedaż też jakby inna, większa, szprycowana. Zgadzam się, że czy to rolnik, pracownik najemny czy przedsiębiorca, każdy powinien godnie żyć, ale rolnikom w ostatniej dekadzie poprawiło się jak żadnej innej grupie społecznej. Nie zazdroszczę im traktorów, muszą mieć właściwe narzędzia pracy, ale jak ktoś napisał, fury pod kościołem to od razu widać do kogo należą. A to, że nie przepuszczają karetek pogotowia to woła o pomstę do nieba

Jarek

Data: 22 lutego 2024, 08:50 @Ja nie rolnik.. powiedziane w samo sedno . Ja jeszcze dodam że Ci co się czepiają rolników że mają tak drogi sprzęt, czemu te osoby się nie przyczepią do ogromnych firm produkujących żywność z chemią kutra nas truje . Te firmy też mają bardzo drogie maszyny .. A nie przypuszczanie karetek to bzdura pokazywana w telewizji. Niech te osoby pojadą na granicę i same zobaczą jak to wszystko wygląda i porozmawiają z rolnikami o co im tak naprawdę chodzi.. prawda jest taka że my bez rolników dosłownie zdechniemy z głodu.

nsz

Data: 22 lutego 2024, 09:29 konkurencja polskich rolników z tymi spoza ue jest niemożliwa ze względu na inne obostrzenia. oni mogą używać środków chemicznych, które w ue są zabronione, to obniża koszty. nie muszą przestrzegać norm typu ugorowanie itd. ta walka jest nie równa.
natomiast jeżeli pozwolimy na to by w Polsce czy nawet całej UE produkowało się mniej żywności niż spożywamy, to uzależnimy się od dostaw zagranicznych. Wtedy ceny pójdą w górę i będą nas szantażować.

mieszkaniec

Data: 22 lutego 2024, 10:54 @Jarek
niestety niedawno sam się natknąłem na taką blokadę i bluźniłem jak szewc, bo jechałem blisko 3 godziny dłużej niż powinienem. Jak widać, to tego jedzenia trochę jest na rynku, a ceny od polskiego rolnika są "nieco odjechane". Sam w zeszłym roku płaciłem 11 zł za pudełeczko malin, 3 zł za kg jabłek, to chyba lekka przesada, szczególnie jak ktoś zarabiał niecałe 20 zł BRUTTO na godzinę.

wkurzony

Data: 22 lutego 2024, 13:44 ciągle im mało i ciągle narzekają. niedawno koniem po polu zasuwali a teraz mają najnowocześniejszy sprzęt. Niech Polacy wybierają czy wolą polskie i drogie jedzenie czy zagraniczne i tańsze - niech każdy sam decyduje, a nie ograniczać konkurencję i dyktować ceny z sufitu. Skoro tak narzekacie na policjantów to idźcie do pracy w tej formacji, narażając życie i zdrowie za 25% tego co ma rolnik.
PS. nie jestem policjantem, ale doceniam ich ciężką pracę

Jarek

Data: 22 lutego 2024, 15:53 @ Wkurzony .. W tej sytuacji trzeba od dzielić dwie rzeczy . Jedna sprawa że niby im mało , tylko taki rolnik też musi zatrudnić ludzi do tego żeby mu pomagali. A druga sprawa to to że z Ukrainy politycy przyjmują zatrute zboża z kutych w Polsce ma być robiona mąką czy chociażby chleb .. chyba nikt nie chce jeść zatrutego jedzenia .

Do rolników

Data: 24 lutego 2024, 19:40 Rolnicy od swoich dochodów nie płacą podatków. Krus symboliczną składka na kwartał ubezpieczona cała rodzina. Rolnikowi nie wykazuje dochodu a wszystkie zasili, dopłaty mu się należa. Rolnicy do Mopsu pojeżdzają nowym mercedesem po zasiłki bo wszystkie się należą. Niech zapłacą podatki, ZUS jak wszyscy. Blokują drogi ludziom którzy płacą za nich podatki. A szczytem bezszczelności jest płacenie Kursu bo niby rolnik i prowadzenie firmy.

Jerzy

Data: 25 lutego 2024, 19:09 Jako rolnik jestem za ZUS-em ,ale dokładnie takim samym jaki Ty masz jako pracownik. ZUS powinien obowiązywać wszystkich rolników bez wyjątku. Takie same składki i takie same uprawnienia jakie masz TY.
Tyle samo godzin pracy liczone w skali roku i urlopy i chorobowe itd.. Po roku, dwóch obaj zdychamy z głodu.

pszenica

Data: 26 lutego 2024, 07:45 @Jurek
jakoś nie widać żeby rolnicy zdychali z głodu, a za tym ZUSem to chyba tylko Ty jesteś drogi Jurku, bo jak kiedyś rząd zaproponował zmiany w ubezpieczeniach rolników to nie było wielu chętnych. Zawsze możesz zostawić to pole odłogiem i iść do pracy. Zobaczymy jak długo popracujesz za 4300 brutto i czy Cię będzie stać na Merca, traktor za 400 tys., chałupę 350 metrów kwadratowych i wiele, wiele innych rzeczy


ochroniarz

Data: 26 lutego 2024, 08:44 @Jurek
a czy pod tym wysypywaniem zboża, kukurydzy, blokowaniem przejazdów karetek, itp. też się podpisujesz? TO JEST BANDYTERKA - wstyd na cały świat. Za takie chuligańskie wybryki to powinni być zamykani

Jerzy

Data: 26 lutego 2024, 16:13
owszem jestem za zus em dla rolników ale tylko na wymienionych warunkach . Jak tak dobrze to dlaczego jest brak następców ? Nie jedna tęga głowa myślała nad powszechnym podatkiem dochodowym dla rolników i nawet komuniści odpuścili chociaż były podatki pośrednie w środkach produkcji.
Każdą formę podatku i system ubezpieczeń przy systemie powszechnym płaci konsument ostateczny ale na odpowiednio niskim poziomie chroni podaż na rynku wewnętrznym i konkurencyjność z importem

mieszkaniec

Data: 27 lutego 2024, 08:40 @Jerzy
ochroniarz zadał Panu konkretne pytania, czy może Pan się do nich ustosunkować?


prawie rolnik

Data: 27 lutego 2024, 09:25 @Jerzy z tego co widać to tego urlopu i pieniędzy rolnicy mają bardzo dużo skoro tyle czasu mogą nic nie robić i utrudniać życie innym. A te traktorki to chyba też troszkę paliwka żłopią, a może byś przypomniał ile rolnicy płacą za literek, chyba nieco mniej od przeciętnego Polaka


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki