Powstała książka dla dzieci z Górą Kalwarią w tle

Dodano: 8 listopada 2023; GoraKalwaria.net / Fot. facebook.com/strzyzewskiGK Nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego wydano książkę dla dzieci zatytułowaną Stefanka podróże po Górze.


News will be here

Jednym z pomysłodawców wydania książki "Stefanka podróże po Górze" z wyjątkowymi rysunkami Artura Nowickiego, przenoszących w przestrzeń Góry Kalwarii, jest burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. "To pozycja która ma nie tylko przybliżać miejską architekturę, zabytki czy historię miasta, ale przede wszystkim być zachętą do wycieczek po mieście i gminie. Można ćwiczyć spostrzegawczość, pamięć, topografię" - wylicza.

Strzyżewski zapewnia, iż postara się, aby książka dotarła do wszystkich przedszkolaków z naszej gminy jeszcze w tym roku.

Autorem tekstów jest Robert Korczak. Inspektor ds. promocji i informacji w UMiG w Górze Kalwarii, a w przeszłości sekretarz lokalnej gazety "Nad Wisłą".

Wydrukowano 2500 egzemplarzy. Druk książki został współfinansowany z Urzędu Marszałkowskiego.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

Bajkopisarz

Data: 8 listopada 2023, 13:07 To żaden news. Urząd gminy już dawno o tym pisał. Ta książeczka jest już dostępna od jakich 6 miesięcy, a teraz po prostu zaczyna się kampania wyborcza obecnego burmistrza...

TKJ

Data: 9 listopada 2023, 15:19 Pozwolę sobie zauważyć że gmina dawno temu wydała plan miasta "z przewodnikiem" i z ulicą której jeszcze nie zbudowali.