Pościg i policyjna obława! Wszystko zaczęło się w Górze Kalwarii

Dodano: 20 marca 2023; Policjanci Operacyjni z Wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu z Komendy Rejonowej Warszawa VII w wyniku intensywnej pracy wytypowali mężczyznę, który może być odpowiedzialny za liczne kradzieże katalizatorów. Podjęto obserwacje podejrzanego, który w rejonie Góry Kalwarii przebywał wraz z kobietą.

Jak mówi portalowi warszawawpigulce.pl nadkom. Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka południowopraskiej komendy, w pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli, że mężczyzna próbuje wyciągnąć katalizator z samochodu marki renault. Policjanci przystąpi do działania, aby zatrzymać podejrzanego na gorącym uczynku.

Kobietę ujęto, a mężczyzna wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który trwał kilkadziesiąt minut, od Góry Kalwarii aż do centrum Warszawy. Po drodze podejrzany spowodował jeszcze kolizję uszkadzając znak drogowy. W rejonie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Zorganizowano obławę. Południowoprascy policjanci poprosili o pomoc patrole, które znajdowały się w pobliżu. Ostatecznie mężczyznę ujęli policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Podejrzany ukrył się w zaroślach.

Funkcjonariusze KRP VII zgromadzili liczny materiał dowodowy. Niewykluczone, że podejrzanym zostaną przedstawione również zarzuty związane z poprzednimi kradzieżami. Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Niebiezpieczna GK

Data: 20 marca 2023, 11:47 Coraz bardziej niebezpieczna ta Gora Kalwaria a wy jeszcze informujecie ze komisariat czynny do godz 20 to ludzie dopiero po 20 zaczynaja odwalać chodzą demolują,kradną ,zaczepiają jak może być bezpiecznie ? Po 20 nie ma żadnych patrolow dlaczego nikt nie patroluje jednostki ,skarpy ,altany dużo tez jest takich niebezpiecznych w podwórkach (slamsach) . Tam nikt nie zajrzy .Weźcie się w końcu za to zanim komuś stanie się krzywda.

Beee

Data: 20 marca 2023, 12:42 Kilkadziesiąt min z góry do Warszawy ?😅

Odpowiedz na niebezpieczna gk

Data: 20 marca 2023, 21:55 Zanim się coś napisze powinno się to sprawdzić. Nie jednokrotnie widziałem w nocy patrole policji (z góry) a to ze komisariat jest do 20 nie oznacza ze od 20wszystko można i nikt im nic nie zrobi. W dodatku na jednostce jak i skarpie dosyć często są patrole nieoznakowane ( jeden z nich mnie nawet przeszukiwał). Pomimo tego sądzę ze zamiast łapać nastolatków ze znikoma ilością trawy powinni się zająć w pierwszej kolejności ruchem na drodze bo w tym roku już były 4 szarże na drodze i każda z nich o mały włos nie doprowadziła do potrąceń. Ludzie z dziećmi wiedzą że w późnych godzinach nie powinno się chodzić przez opuszczona jednostkę i przez skarpę gdzie wszystkie latarnie są wyłączane o 24, za to jadąc samochodem w biały dzień może dojść do tragicznego wypadku którego nikt by sie nie spodziewal w środku miasta tylko przez to że 15letni dzieciak jeździ bmw.

Sergiusz

Data: 21 marca 2023, 01:21 Altana.... Alkohol. Fajki i dragi.... Basen... To samo... Wszyscy wiedza a nikt nie reaguje a ja pytam dlaczego... Kolejne miejsce to dawna jednostka... Malolaci zawladneli miastem... A burmistrz i policja spią!!!!

DonRoberto

Data: 21 marca 2023, 06:26 Beka była niezła jak jeździli jak poparzeni bo im typ spie... A oni znowu mieli obsrane gacie ze im ktoś prysł hehe

Jarek

Data: 21 marca 2023, 14:22 Jak to jest. Ktoś ucieka autem policji to stwarza zagrożenie, ale policja kutra goni to auto to już nie .. absurd goni absurd ...

mieszkaniec

Data: 22 marca 2023, 07:56 obcinać łapy za kradzież i się skończy.

Wojtek weł konserwa

Data: 22 marca 2023, 09:06 Podejrzewają niejakiego Macieja z mond... który przebywa obecnie na zwolnieniu