Pod Górą Kalwarią powstanie nowa strażnica JRG. Strażacy ogłosili przetarg

Dodano: 22 lutego 2024; GoraKalwaria.net / Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie zostaną otwarte oferty na projekt siedziby nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej (jrg) w Górze Kalwarii.


News will be here

W czwartek w urzędzie miasta odbyło się spotkanie w tej sprawie. - Jednostka, którą zamierzamy wybudować, jest niezbędna, chociażby ze względu na znaczną odległość z Piaseczna do Góry Kalwarii i związany z tym wydłużony czas dojazdu strażaków - powiedział komendant wojewódzki, st. bryg. Piotr Gąska.

- Nam również zależy na powstaniu tej filii komendy powiatowej - przyznał burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i zadeklarował pomoc gminy przy m.in. organizacji dojazdu do placu budowy, a w dalszej kolejności w budowie mediów i drogi do nowego obiektu.

Nowa jednostka ma zostać wybudowana na działce w miejscowości Karolina pod Górą Kalwarią.

Jak informuje portal remiza.com.pl, planuje się, że w budynku znajdzie się hala garażowa, stanowisko do mycia pojazdów, warsztat, pomieszczenia obsługi ODO, magazyny, moduły czysty/brudny, siłownia, pomieszczenia sanitarne, pokoje wypoczynku, pokoje dla kierownictwa JRG, punkt alarmowy, sala OGNIK itp. Do tego wspinalnia i boisko wielofunkcyjne. W budynku o powierzchni około 1600 m kw. ma pracować około 35 strażaków.

Strażacy spodziewają się, że projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy w tym roku.

W nowej jrg, której obszarem działania mają być cztery powiaty wokół, będzie całodobowa obsada.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu (gov.pl/web/kmpsp-poznan)




Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

same nieszczęścia

Data: 22 lutego 2024, 16:49 "Arkadiusz Strzyżewski i zadeklarował pomoc gminy przy m.in. organizacji dojazdu do placu budowy, a w dalszej kolejności w budowie mediów i drogi do nowego obiektu."

Najlepiej niech się nie zbliza i nie przeszkadza !

Aha

Data: 22 lutego 2024, 20:04 Kolejny niezbędny do życia budynek. A drogi w okolicznych miejscowościach wołają do boga o pomoc tak jak ociemnialy lud. Kraj patriotów hehehehe.

Stefan

Data: 22 lutego 2024, 21:10 Ale Pan Arkadiusz Strzyzewski nie będzie już burmistrzem więc nie wiem jak pomoże chyba zapomniał że wybory się zbliżają

emeryt

Data: 23 lutego 2024, 00:36 Super, bardzo dobry pomysł. Pomoc blisko. Do tego strażacy zawsze służyli pomocą. Mają zaufanie w społeczeństwie. No i spalarni śmieci nie będzie. Oby tak się stało. Pomoc pod ręką.

!!!!!

Data: 23 lutego 2024, 05:37 Początek końca OSP. Góra Kalwaria? W Piasecznie już ochotników nie ma.

Wielki BIBI

Data: 23 lutego 2024, 06:53 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Oburzona

Data: 23 lutego 2024, 08:36 Stefan jak by twoje życie upływało tak błogo jak naszego szanownego pana burmistrza to też byś nie zauważy że ci kadencja się kończy ma chłopina jeszcze nadzieje na ciąg dalszy .... mam nadzieje że jednak ludzie widzą oceniają i już drugi raz nie zagłosują na tego sportowca gminy a swoją stroną czy ktoś słyszał by burmistrz zajmował się tylko swoją kondycją całkowicie nie zwracając uwagi na gminę którą miał zarządzać no cóż komuś się dobrze funkcje pomyliły !!!!!!!!

Aaaa

Data: 23 lutego 2024, 10:09 Nie zgadzam się z komentarzami.
Miasto się zmienia
Szkoły w rozbudowie
Tylko narzekać potraficie
Ilość dofinansowań mega
Ale każdy widzi co chce

Zofia

Data: 26 lutego 2024, 10:41 Dawno czytałam, że planują w mieście , później ,że poza miastem budowę komisariatu. Nie było mnie kilka dni zmieniło się coś już wybudowali ,przegapiłam uroczystości otwarcia ?






News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki