Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Nowoczesne projektowanie wnętrz – czym się wyróżnia?

Dodano: 31 sierpnia 2021; Nowoczesne wnętrza z jednej strony są stonowane, ale z drugiej przyciągają uwagę. To sprawia, że już od dłuższego czasu trendy właściwie się nie zmieniają.

Moda zmienia się raczej pod kątem samych dodatków, aniżeli samego projektu wnętrz. Zmieniając zasłony czy dekoracje szybko można wprowadzić do salonu i innych pomieszczeń powiew świeżości. Żeby wnętrza zawsze dobrze wyglądały, niezbędna jest jednak pod to odpowiednia baza.

Koncepcja musi być spójna, ale z mocnym akcentem

Wiele osób będąc na etapie projektowania wnętrz stawia na styl nowoczesny. Zwłaszcza, jeśli zależy im na tym, żeby ich dom czy mieszkanie było przytulne, ale jednocześnie wyglądało przestronnie. Nie bez znaczenia jest też tu wspomniana możliwość szybkiej zmiany aranżacji. Żeby do wnętrza bez problemu można było dobrać modne dodatki, to powinno być względnie neutralne. To cecha, która jest jedną z najistotniejszych jeśli chodzi o nowoczesne projektowanie wnętrz. Zastosowanie neutralnych kolorów i wzorów pozwoli stworzyć idealną bazę niemalże pod każdy mebel, a co za tym idzie, ułatwi późniejszą zmianę wystroju.

Kupując do danego pomieszczenia meble, a także tekstylia i oświetlenie, warto pamiętać o tym, że w nowoczesnych wnętrzach koncepcja powinna być jak najbardziej spójna. To właśnie z tego względu nie ma w nich zbyt wielu dekoracji. Najczęściej element dekoracyjny stanowi jeden mocny akcent, którym może być duża, welurowa kanapa, pokaźny żyrandol, biblioteczka czy też podświetlana ściana TV. We wnętrzach minimalistycznych może być to też napinany sufit, albo elegancka podłoga.

Style można też łączyć

To, że koncepcja w przypadku nowoczesnych wnętrz powinna być spójna, nie oznacza, że nie można łączyć w nich różnych stylów. Wręcz przeciwnie. Jest to spotykane dość często. Eklektyzm – tak właśnie nazywa się styl, w którym łączy się różne style z innego okresu, od jakiegoś czasu jest w trendach. Istotne jest jednak, żeby zachować w nim umiar. To znaczy, że najlepiej jest wybrać dwa style, które są różne, ale mają jakiś spójny element. Najlepiej postawić na podobne kolory, co sprawi, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie uporządkowanego. Świetnie sprawdzi się np. połączenie białych nowoczesnych komód, o prostym kształcie ze stołem i krzesłami w stylu Ludwik XVI.

Nowoczesne projektowanie wnętrz daje duże pole do popisu. W przypadku łączenia różnych stylów widać to w szczególności. Przykładem połączenia, które ostatnio stało się na topie jest połączenie stylów industrialnego i boho. Loft boho – to nazwa, z którą coraz częściej można spotkać się w artykułach wnętrzarskich. Styl industrialny z dodatkowymi elementami jest dużo bardziej przytulny niż loft, dlatego też stosuje się go zwłaszcza w sypialniach. Często też jest wykorzystywany w salonach. Jak wprowadzić boho do wnętrz industrialnych? Najlepiej postawić tutaj na dodatki z materiałów naturalnych, które z jednej strony nadadzą im wyjątkowy klimat, natomiast z drugiej nie będą zbyt nachalne.

Sprawdź nowoczesne projekty studia © mono