Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Materac 140x200 – jak wybrać model do sypialni małżeńskiej?

Dodano: 20 października 2021; Jeśli szukasz niewielkiego, a zarazem praktycznego materaca do sypialni małżeńskiej, materac 140x200 cm okaże się dobrym rozwiązaniem. To częsty wybór, który znajduje zastosowanie zwłaszcza w mniejszych sypialniach o ograniczonej przestrzeni. Wiele osób czuje się nieco zagubionych widząc ogromny wybór, jaki można obecnie znaleźć w sklepach online. W tym miejscu postaramy się wskazać najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Wypełnienie materaca – sprężynowe czy piankowe?

Pierwszą kwestią jest wybór odpowiedniego wypełnienia w materacu. Dostępne materace możemy podzielić na dwie najważniejsze kategorie: sprężynowe oraz piankowe. Zacznijmy od tych pierwszych. W skład tej kategorii wchodzą materace bonellowe, kieszeniowe oraz multipocket. Biorąc pod uwagę, że w przypadku materaca dwuosobowego kluczowa jest wysoka elastyczność punktowa, lepszym rozwiązaniem wydaje się materac kieszeniowy. Jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek, wybierz nowoczesny materac multipocket wyposażony w dużo większą liczbę sprężyn.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne materace piankowe, w których stosuje się różne odmiany pianki, zazwyczaj lateksowej. Te materace również posiadają wysoką elastyczność punktową i dobrze dopasowują się do ciała. Co więcej, piankowy materac 140x200 może być wyposażony w nowoczesne technologie, które wpływają na komfort snu. Należy jednak pamiętać, że jakościowe modele z wypełnieniem piankowym są zazwyczaj droższe w porównaniu z modelami sprężynowymi. Najlepsze materace 140x200 cm znajdziesz na https://sweetsen.pl/140x200-cm-c27.

Jak prawidłowo dobrać twardość materaca?

Wybierając materac do sypialni musimy uwzględnić także stopień twardości. Wyznacznikiem w tej kwestii jest waga ciała. Wyróżniamy materace miękkie H1 dla osób ważących poniżej 60 kg, materace średnio-twarde H2 dla osób w przedziale 60-80 kg, materace twarde H3 w przedziale 80-100 kg oraz materace bardzo twarde H4 dla osób ważących ponad 100 kg.

Rodzi się pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy różnica wagi pomiędzy dwojgiem partnerów jest duża i predysponuje do wyboru innych stopni twardości. Na rynku dostępne są nowoczesne materace o zmiennej twardości, w których jedna połowa może być twardsza od drugiej. Innym, bardzo prostym rozwiązaniem jest zakup nakładki utwardzającej, którą umieszcza się pod pokrowcem na połowie, na której będzie spać osoba o większej wadze.

Gdzie kupisz komfortowy materac 140x200 na lata?

Biorąc pod uwagę, jak ważną inwestycją jest zakup materaca do sypialni małżeńskiej, warto wspólnie przemyśleć ten zakup i zapoznać się z różnymi opcjami. Zakupy online dają nam większą swobodę wyboru. W sklepie Sweetsen.pl znajdziesz bardzo bogaty asortyment materacy o wymiarach 140x200 cm. W tym miejscu możesz zapoznać się z dokładną specyfikacją każdego materaca z uwzględnieniem rodzaju wypełnienia, budowy oraz twardości. Wybierając zakupy online, jakościowy i wygodny materac 140x200 masz szansę pozyskać w dużo korzystniejszej cenie.