Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Ku przestrodze: Stracił 2 tysiące, mógł stracić życie (VIDEO)

Dodano: 24 stycznia 2022; Wyjątkową ignorancją przepisów prawa ruchu drogowego wykazał się kierowca Audi. Ominął dwie półzapory kolejowe i slalomem przejechał przez przejazd. Wykroczenie ujawnił w dniu wolnym od służby policjant ruchu drogowego. Sprawca wykroczenia został ustalony i ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Policjant piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego w dniu wolnym od służby, był świadkiem nietypowego zdarzenia. Zarówno on jak i inne osoby stojące przed przejazdem kolejowym nie spodziewały się takich manewrów, które dane było im zobaczyć. Otóż kierujący pojazdem marki Audi postanowił zlekceważyć wszelkie przepisy, ominął zamknięte półzapory i slalomem przejechał przez przejazd kolejowy w miejscowości Jeziórka. Jego tożsamość została ustalona i już następnego dnia wizytę złożyli mu policjanci. Nałożono na niego mandat w wysokości 2000 zł i 4 punkty karne.

Zdarzenie zakończyło się mandatem, chociaż wszyscy doskonale wiemy, że mogło zakończyć się o wiele gorzej. Przy spotkaniu pojazdu z wielotonowym pociągiem kierujący nie miałby żadnych szans.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych są niezmienne od lat. Zachowanie szczególnej ostrożności to absolutnie najważniejsza z nich. Policjanci przypominają, że w chwili gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd. Nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczyna. Kierujący, którzy myślą, że zdążą jeszcze przed szlabanem i przed pociągiem, popełniają poważne wykroczenie i ryzykują życiem. Kilkanaście zaoszczędzonych sekund nie jest warte narażania się na tak ogromne niebezpieczeństwo.

asp. Magdalena Gąsowska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Tutti

Data: 24 stycznia 2022, 10:55 Uwielbiam ten moralizatorski bełkot i teksty typu mógł stracić życie... Na filmie wyraźnie widać, że się zatrzymał, rozeznał sytuację i nie widząc zagrożenia (pociągu) przejechał przez przejazd. Oczywiście nie pochwalam takich zachować, złamał przepisy, zasłużył na mandat itp. ale żadnego zagrożenia tam nie było. Swoją drogą to teraz prawie każdy przejazd jest monitorowany i koleś sam się wystawił na strzał.

Aha

Data: 24 stycznia 2022, 12:08 Dokładnie nic się nie stało ale smutni panowie i cała reszta postępowych mediów aferę zrobi i jaki to kryminalista z obywatela bo się spieszy! A jakby kolega z komendy jechał albo z PiSu to by się tylko uśmiechneli i tyle by było z zbrodni i kary ! Tfu !

x

Data: 24 stycznia 2022, 12:57 gdzie są te Jeziórki?

CZUWAJ !

Data: 24 stycznia 2022, 13:29 @Tutti " i koleś sam się wystawił na strzał."
Najważniejszy był ty policmajster po służbie <ze wszech miar popieram.


Nick

Data: 24 stycznia 2022, 19:43 Gdzie te rzekome osoby stojące przed przejazdem kolejowym?

Paweł

Data: 24 stycznia 2022, 23:29 Może kiedyś trafi swój na swego

Z obserwacji.

Data: 25 stycznia 2022, 17:46 Rogatki automatyczne zamykają się gdy nadjeżdża pociąg i uruchamia czujniki na torze w odległości 800-1000m. Na tej trasie jeszcze się wloką z 60km/h w niecała minutę pociąg już jest. Ale też jeżdżą np do Krakowa czy Zakopanego a trasa ma zdolność do 150km/h, to jak szybko pociąg znajdzie się na przejeździe? Dodam że sygnalizacja dotyczy czerwonych świateł. Szlabany opuszczają się z opóźnieniem tak by samochód mógł opuścić przejazd. A wystarczy poczekać 1 2 minuty i przejedzie.