Jan Rokita: Kogo wita napis GÓRA KALWARIA

Dodano: 6 lutego 2024; Jan Rokita Choć tematyka tego artykułu nie stanowi ponad wszelką wątpliwość najważniejszego problemu naszego miasta ale jak mawia stare powiedzenie "od szczegółu do ogółu".


News will be here

Nieco na uboczu przy rondzie im. Kazimierza Górskiego w Górze Kalwarii zainstalowany został parę lat temu duży podświetlany napis GÓRA KALWARIA. Rzeczywiście w tamtych czasach były to symboliczne wrota do miasta. Dziś jednak już tą funkcję przejęły dwa pobliskie ronda im. Braci Lechów i AK Zgrupowania „Pieść” stanowiące część infrastruktury nowo wybudowanej obwodnicy. Na jednym z nich powiewa od czasu do czasu czarna flaga z wyobrażeniem pięści.

Być może warto rozważyć przeniesienie napisu (o ile od strony technicznej byłoby to możliwe) na skarpę tak aby był widoczny z daleka lub w okolice właśnie wspomnianych rond gdzie tak naprawdę rozpoczyna się nasze miasto.

Wydaje mi się, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat ponieważ kwestie promocji Góry Kalwarii zwłaszcza wśród turystów i inwestorów przekładają się potem na rozwój gospodarczy miasta.

Nie należy jednakże zapominać o pozostałych dużo ważniejszych problemach miasta jak np. modernizacja budynków komunalnych czy wspieranie gminnych OSP i KGW oraz naprawa i rozbudowa gminnej infrastruktury. Wszystko to bowiem wpływa na wizerunek miasta.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

stuku puku

Data: 6 lutego 2024, 10:49 Co tu jest ciekawego do zobaczenia dla tych tabunów turystów? Zamek w czersku jeszcze się obroni a co dalej? Sypiący się dwór cadyka? Błagam, skończcie już z tymi turystami i inwestorami, a zacznijcie myśleć o mieszkańcach, co komu za różnica gdzie neon stoi ludzie... Ulice się sypią, syf na ulicach, a Rokita o KGW myśli, może postaw ten neon na mikówcu, niech tam wita

!!!!

Data: 6 lutego 2024, 13:37 @stuku puku -- najlepiej to nic nie robić , władza nam da.......a sprawa fajna ,ciekawe że nikt wcześniej o tym nie pomyślał....

A jak zareaguje nadredaktor

Data: 6 lutego 2024, 14:54 Gdzie ON by nie stał prosimy dopisać nie mamy kibla !

Rolo

Data: 6 lutego 2024, 15:57 Napis jest najważniejszy ,piękny - zaprasza do miasta .Na skwer przed urząd ,gdzie młodzież pali zielsko i ku..rwi .Na targowisko po ruskie papierosy i wódkę , :)

Czy to prawda?

Data: 6 lutego 2024, 19:38 FIJKA - były żołnierz chce prawdopodobnie startować na burmistrza.
Jeżeli to prawda to w mieście wiele się zmieni!
Skończyło by się lawirowanie u udawanie, że coś się robi...

Oj,

Data: 6 lutego 2024, 20:42 Czy ta wrzutka warta uwagi - nawet jeśli przedwyborcza, 6to są WAŻNIEJSZE dla mieszkańców problemy do załatwienia ‼️

Wyborca

Data: 6 lutego 2024, 22:23 No proszę radny z pomysłem się pokazał....przed wyborami 😁

do czy to prawda

Data: 7 lutego 2024, 09:49 jeśli to prawda to uchowaj przed nim, przecież to byłaby masakra

twój stary rower

Data: 8 lutego 2024, 15:36 Najlepiej wydzierżawić działkę od księdza lub jakiegoś radnego i za opłatą tam postawić.

Buu

Data: 12 lutego 2024, 17:27 Napis gdzie by nie stał to żadnego turysty tu nie przyciągnie żeby podziwiać obskurne budynki i krzywe chodniki przy głównej ulicy, lawirować między samochodami zaparkowanymi wszędzie gdzie się tylko da i wdychać smog..

monika bartys

Data: 12 lutego 2024, 20:00 trzeba ładnie przywitać napisem Prezesa kaczynskiego jak bedzie jechał z Warszawy

krzysiek

Data: 21 marca 2024, 12:24 @Czy to prawda? - były ubek najwiecej zrobi... uważaj...

Mola

Data: 29 czerwca 2024, 12:21 Bardzo dobry pomysł.