Jakie firanki pasują do sypialni, salonu i kuchni?

Dodano: 29 maja 2024; Artykuł sponsorowany Firanki to praktyczne elementy wyposażenia wnętrz, stanowiące ich efektowną dekorację. Na rynku znajdziemy wiele modeli firanek o różnych odcieniach, wzorach czy materiałach wykonania. Z łatwością znajdziemy idealny produkt do salonu, sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego. Odpowiednio dobrana osłona okienna stworzy klimatyczną i ciepłą atmosferę w każdym domu. Sprawdźmy, jak dobrać ten element do poszczególnych pomieszczeń.


News will be here

Jak dobrać perfekcyjne firanki do wnętrza?

 

Wybierając firany do poszczególnych pomieszczeń, należy wziąć pod uwagę styl, jaki panuje w danym wnętrzu oraz funkcjonalność danego rozwiązania. Przed zakupem osłon, należy zmierzyć okna i sprecyzować swoje potrzeby. Właściwa długość firan jest istotną kwestią dla optycznego powiększenia czy zmniejszenia wnętrza. Aby uzyskać efekt optycznie przestronniejszego pokoju, warto sięgnąć po długie modele, aż do samej podłogi. W przypadku niskich sufitów świetnie sprawdzą się krótsze modele. Ważny jest też materiał użyty do produkcji osłon okiennych, gdyż to od niego zależy ich łatwość czyszczenia, wytrzymałość, jak i efekt, jaki uzyskamy w danej przestrzeni.

 

Salon – rozmiar okien jest kluczowy

 

Każda przestrzeń w domu ma inną specyfikę. W jaki sposób wybrać odpowiednie firany do każdego pomieszczenia? Zacznijmy od salonu. Jak wiadomo, jest on reprezentatywnym miejscem, w którym to przyjmujemy gości i rodzinę. Warto więc zadbać o to, aby panowała w nim przyjemna atmosfera. Jeżeli okna w tym pokoju są dosyć małe, wówczas najlepiej zdecydować się na krótkie firanki wykonane z lekkich materiałów, które zapewnią odpowiednie oświetlenie przestrzeni i ją optycznie powiększą. Do dużych okien polecane są długie firanki aż do samej podłogi, które prezentują się niezwykle stylowo i elegancko. Popularnym kolorem jest biel, jednak można też postawić na model o barwie ecru, z dodatkiem błękitu czy z ciekawymi zdobieniami.

 

Sypialnia – zasłony blackout, a może romantyczne firanki?

 

A jakie firanki będą dobrą opcją do sypialni? Te, które zapewnią nam pożądaną prywatność oraz komfort podczas odpoczynku. We współczesnych sypialniach często pojawiają się osłony blackoutowe, czy też gęste tkaniny, gwarantujące odpowiedni stopień zacienienia. Do sypialni pasują zwłaszcza romantyczne modele ze subtelnym wzorem. 

 

Kuchnia – postaw na praktyczne firany z poliestru

 

Kuchnia jest natomiast bardzo wymagającym pomieszczeniem. W przestrzeni tej występuje silne zapachy, wilgoć, ponadto elementy wyposażenia narażone są na zabrudzenie. W takim miejscu sprawdzą się znakomicie osłony wykonane z poliestru, czy też mieszanki bawełny z syntetycznymi włóknami. Modele te nie sprawiają trudności w czyszczeniu. 

 

Pokój dziecięcy – skonsultuj wybór z dzieckiem

 

Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy, mamy wiele możliwości. Małym domownikom z pewnością spodobają się firanki z motywami bajkowymi, zwierzęcymi czy innymi. Produkt najlepiej dobrać biorąc pod uwagę pasje malucha. Oczywiście istotne jest też to, aby materiał firanki był odporny na uszkodzenia i łatwy do prania.

Odpowiednio dobrane firany wpłyną korzystnie na charakter wnętrza i atmosferę, jaka w nim panuje.