Jak wybrać najlepszą usługę ochrony lakieru w Warszawie?

Dodano: 27 maja 2024; Artykuł sponsorowany Stan lakieru samochodowego znacząco wpływa na atrakcyjność pojazdu. Aby pomimo upływu lat lakier samochodowy prezentował się nienagannie, konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja i ochrona. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto tę sprawę powierzyć profesjonalistom. Jak wygląda prawidłowo wykonana usługa ochrony i renowacji lakieru? Gdzie w Warszawie można z niej skorzystać?


News will be here

Korekta lakieru – na czym polega i dlaczego warto?

 

Różne czynniki zewnętrzne przyczyniają się do pojawienia się na lakierze samochodu drobnych zarysowań. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się niewidoczne, w gruncie rzeczy osłabiają całą powłokę lakierniczą, otwierając drogę do dalszych uszkodzeń.

 

Doświadczeni lakiernicy są w stanie usunąć praktycznie wszystkie uszkodzenia powłoki lakierniczej z każdego typu lakieru, na przykład jednowarstwowych lakierów akrylowych, dwuwarstwowych lakierów metalicznych oraz wielowarstwowych lakierów perłowych.

 

Powodzenie i bezpieczeństwo tego procesu zależy od dobrania odpowiednich maszyn, past polerskich i padów do rodzaju lakieru i powstałych na nim zarysowań. Ponadto wykonanie renowacji zawsze musi być poprzedzone dokładną analizą stanu lakieru, aby ewentualne działania ograniczyć do minimum, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

 

Nie bez przesady można powiedzieć, że po profesjonalnie przeprowadzonej renowacji lakieru auto wygląda jak nowe – jest wolne od wszelkich zarysowań, nasycone głębią koloru, gładkie i perfekcyjnie wyglądające w promieniach słońca.

 

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru – dodatkowa ochrona lakieru

 

Dla tych, którzy chcą dodatkowej ochrony swojego lakieru, ciekawą opcją może być zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną. Taka powłoka chroni pojazd przed zarysowaniami, przetarciami, promieniowaniem UV, a także uszkodzeniami lakieru wynikającymi z ptasich odchodów czy wżerów po muszkach. Powłoka ceramiczna daje też efekt hydrofobowy, dzięki czemu samochód mniej się brudzi. Ponadto wydobywa głębię koloru i blask lakieru, nadając mu atrakcyjny wygląd.

 

Folia ochronna – sposób na ochronę lakieru i szybką zmianę koloru

 

W przypadku chęci nie tylko ochrony lakieru, ale też szybkiej zmiany koloru samochodu idealną opcją jest folia ochronna. Szablony folii bezbarwnej, matowej lub kolorowej powinny być tworzone pod dany model samochodu, co zapewnia wysoką estetykę wykonania, bez konieczności docinania jej nożykiem, a co za tym idzie, niebezpieczeństwa uszkodzenia lakieru ostrzem.

 

Kolorowa folia to doskonały sposób na szybką i odwracalną zmianę koloru samochodu. Folię  można w dowolnym momencie zdjąć i wymienić. Nałożona prawidłowo na samochód folia kolorowa prezentuje się bardzo oryginalnie i estetycznie, a do tego chroni lakier przed drobnymi zarysowaniami.

 

Dla tych, którzy nie chcą zmiany koloru, a jedynie ochronę lakieru odpowiednim wyborem będzie bezbarwna folia ochronna PPF (Paint Protection Film). Taka folia ułatwia utrzymanie samochodu w doskonałej czystości, gdyż działa jak bariera chroniąca przed osadzaniem się na lakierze zabrudzeń, owadów czy innych substancji, ale też przed promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami czy drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Poza tym ma właściwości hydrofobowe i jest niemalże niewidoczna na powierzchni lakieru.

 

Kompleksowa ochrona lakieru w Warszawie

 

Nowoczesne metody ochrony lakieru samochodowego są trwałe i dają fantastyczne efekty, muszą jednak być wykonane przez fachowców i w oparciu o najlepsze środki. Jeżeli poszukujesz miejsca w Warszawie, w którym mógłbyś zadbać o swój samochód, sprawdź ofertę studia detailingowego PERFEKCYJNE AUTO. To grupa profesjonalistów i pasjonatów działających na rynku już ponad 12 lat.

 

Firma zajmuje się kompleksowym zabezpieczaniem aut powłokami ceramicznymi i foliami ochronnymi (https://perfekcyjneauto.com/powloki-ceramiczne/). Oferuje też usługę zmiany koloru całego auta lub wybranych elementów, dechroming oraz przyciemnianie szyb i reflektorów. Jest też dystrybutorem folii ochronnej STEK. Wieloletnie doświadczenie i chęć do uczenia się nowych rzeczy sprawia, że każda usługa jest wykonana perfekcyjnie i zgodnie z najnowszymi standardami.