II tura wyborów w Górze Kalwarii: Czworo na jednego. PiS się odcina

Dodano: 14 kwietnia 2024; GoraKalwaria.net Przed nadchodzącą drugą turą wyborów na burmistrza Góry Kalwarii troje byłych już kandydatów – Stanisław Fijka (KO), Rajmund Wiśniewski (PiS) i Teresa Jędral (Razem dla Góry) poparło Aleksandrę Fedynicz-Komosę (Bezpartyjni GK). Oświadczenie w tej sprawie wydał lokalny komitet Prawa i Sprawiedliwości, który odciął się od poparcia udzielonego przez Rajmunda Wiśniewskiego.


News will be here

Wyborcza dogrywka już za tydzień. Spotkają się w niej obecny burmistrz Arkadiusz Strzyżewski (Nowa Kalwaria) oraz przewodnicząca rady miejskiej Aleksandra Fedynicz-Komosa (Bezpartyjni GK).

W pierwszej turze z poparciem 36,98 proc. wygrał obecny włodarz. Na jego kontrkandydatkę zagłosowało 26,70 proc. wyborców.

W sobotę w mediach społecznościowych ukazał się film, w którym obok Aleksandry Fedynicz-Komosy wystąpiła trójka kandydatów na burmistrza, którzy nie weszli do drugiej tury: Stanisław Fijka (PO, 13,65 proc.), Rajmund Wiśniewski (PiS, 10,31 proc.) oraz Teresa Jędral (Razem dla Góry Kalwarii, 9,23 proc.). Na planszy kończącej nagranie wyrazili oni swoje poparcie dla kandydatki Bezpartyjnych GK.

Oświadczenie w tej sprawie wydali członkowie Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Górze Kalwarii:

„W niedzielę, 21 kwietnia, wybierzemy burmistrza naszej Gminy. Jako Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, nie wystawiamy rekomendacji wobec żadnej z kandydatur. Decyzję tę pozostawiamy Państwu, szanując Państwa poczucie odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę. Ufamy, że podejmiecie Państwo najlepszy z możliwych wyborów dla dobra Gminy Góra Kalwaria.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że pan Rajmund Wiśniewski podjął samodzielną decyzję o poparciu jednego z kandydatów bez jej uzgodnienia z Komitetem Wyborczym Prawo i Sprawiedliwość”.

Przypomnijmy, iż już w poniedziałek o godz. 18 odbędzie się Druga Debata Kalwaryjska, której partnerem jest GoraKalwaria.net. Zapowiada się ona niezwykle interesująco. Wszystkich, którym nie udało się uzyskać bezpłatnych wejściówek, zapraszamy przed monitory!

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (56)

Banda

Data: 14 kwietnia 2024, 11:16 Czterech na jednego banda łysego

Mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2024, 11:27 Jedno wielkie przedstawienie , nie potrafią się pogodzić z przegraną i się dobrali 4 muszkieterów .

kalwaryjczyk

Data: 14 kwietnia 2024, 11:27 siła złego na jednego...

PO TEŻ NIE POPIERA

Data: 14 kwietnia 2024, 11:46 Tam tylko przegrani popierają Aleksandrę, ich komitety i partie niestety nie!!! Ludzie otwórzcie oczy!!! To jest dobrze zaplanowana gierka i manipulacja!!!

banda czworga

Data: 14 kwietnia 2024, 11:49 Rajmund wice, Teresa wice, Stanisław ZGK. No i ta pani od pijaru podobno jest obecnie bezrobotna.

Mariusz

Data: 14 kwietnia 2024, 11:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

GK mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2024, 12:08 Czytając powyższe wypowiedzi uważam, że każdy może mieć swoje zdanie ale należy je pisać z rozsądkiem. Myślę, że nowa kandydatka więcej zdziała niż zasiedziała ekipa.

Kasia

Data: 14 kwietnia 2024, 12:10 Wstyd na całą Polską!

Miki

Data: 14 kwietnia 2024, 12:14 Trzeba umieć z klasą pogodzić się z wyborem mieszkańców ...trafnie ktoś nazwał 4 na jednego ..banda łysego ..będą jątrzyć i kombinować ..bo Komosa .chorągiewka ..słucha i obiecuje ..że banda lysego .dostanie stołki .od niej ...gdyż ta pani .akurat do samodzielnego rządzenia gmina .zupełnie się nie nadaje ...więc doradców ze starego układu .sobie urabia ...to i będzie średniowiecze.....daj pani szansę . młodym...a pan przegrany ze Szprychu .planuje ludziom drogę zamknąć ...no a Komosa mu pomoże ...bo coś za coś ..no to się będzie działo ..nie daj Boże ....

Hmm

Data: 14 kwietnia 2024, 12:26 To "parcie" czworga do władzy nie jest przypadkowe !
Pod hasełkami "ja pitolę... wolę Olę,," ma kryć się program wyborczy dla mieszkańców?. To jest traktowanie Ich, jak.... dzieci w przedszkolu -!!!
Czy w tym są *mieszkańcy na pierwszym! miejscu *??, czy może w potraktowaniu mieszkańców Kalwaryjki przez kluby p. Oli i p. Teresy (w ich dążeniu do przyłączenia do miasta) też mieszkańcy byli na pierwszym miejscu????
Czy to nie pachnie hipokryzją i niewiarygodnością???
(a takich "ostrzeżeń" jest więcej w pamięci ludzi)
Mieszkańcy swój rozum mają - na hasełka się nie nnabierają... Ten "marketing polityczny" nie zadziała.
(diabeł przywdział ornat i.... na mszę dzwoni - znane?)

poważnie pytam

Data: 14 kwietnia 2024, 12:29 jaki jest wspólny program tej czwórki poza podziałem stołków?

Pamiętajcie!

Data: 14 kwietnia 2024, 12:30 Nie populistyka/heurystyka, lecz Doświadczenie /merytoryka RĘKOJMIĄ sprawnego ządzenia

Łukasz

Data: 14 kwietnia 2024, 12:33 Co to za kwartet smyczkowy ludzie tylko obecny burmistrz dla dobra gminy chyba że chcemy odwrót do starych czasów a nie kontynuacja

Z

Data: 14 kwietnia 2024, 12:34 Niezłe towarzystwo sobie Fedynicz dobrała, konfident . warchoł,pani nic - nie tędy droga, gorsze zło to niestety AS !

Wyborca

Data: 14 kwietnia 2024, 12:55 Bardzo dobrze, popierają p.Ole czas skończyć z różnymi dziwnymi poczynaniami obecnej władzy,jak p.Ola wygra dowiemy się dużo więcej i nasza Mała Ojczyzna dużo zyska.Walczymy o zwycięstwo p.Oli.Obecna władza musi już odpocząć .

monika bartys

Data: 14 kwietnia 2024, 15:59 czas na zmiany i wywalenie wszystkich z ZGK

Afera

Data: 14 kwietnia 2024, 17:46 Całe szczęście, że kariera tej pani w polityce juz niedługo się skończy kiedy przegra wybory. Układ "ponad podziałami" śmiech na sali. Jeszcze bedziemy to wspominać, jak Fijka chorągiewka bedzie wlaził w cztery litery AS :DDD

Ola

Data: 14 kwietnia 2024, 18:08 Pani historyczka dumna z poparcia przed UBeka?! Świat się kończy.

Pixel

Data: 14 kwietnia 2024, 18:09 Ewidentnie wzrosła rola Pana Rokity jedyny który nie dał się namówić AFK paradoksalnie to on może wskazać zwycięzcę w Górze Kalwarii no chyba że ma dość nie poprze i AS i AFK

Małgorzata

Data: 14 kwietnia 2024, 18:23 Obecny Burmistrz ma Mój Głos 👍👍👍

Olo

Data: 14 kwietnia 2024, 19:00 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

franek

Data: 14 kwietnia 2024, 19:00 @monika bartys
Jak wywalisz wszystkich to nie będzie komu faktury za wodę i ścieki wysłać .

RRM

Data: 14 kwietnia 2024, 20:00 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2024, 21:19 W zwyczaju mam sie nie odzywac w tematach wyborów i lokalnej polityki, ale poziom żenady zostal juz przekroczony. Pani Fedynicz wrzuca posty ze jesli zapomnimy o historii to przestaniemy istniec... czyzby juz zapomniala o nie tak dawnej historii tajnych współpracowników czy takie osoby nie winny być potępiane? Jak widac nie bo dla tajnego wspolpracownika jest fotel prezesa w ZGK. Pani Ola mowi o brakach i barierach dla osób niepełnosprawnych, ale to właśnie ona urzęduje juz chyba 3 kadencje w radzie, a ostatnią jako przewodnicząca i niech odpowie czy złożyła jakikolwiek wniosek odnosnie tych osób. Hipokryzja level hard gdzie byla do tej pory. ? Pani Jedral z calym szacunkiem, ale nie nadaje sie na przewodnicząca bo niestety nawet jej wypowiedzi są bardzo ubogie, wiedza administracyjna, prawna w sumie zerowa. Pan Rajmund znany z duzej afery ze swoja działkę moze tym razem w koncu ja sprzeda gminie, ale za pieniadze ktore chce , a na ktore gmine nie stac. No i wisienka na torcie co z resztą ktora nie weszla do rady.? Czy nasza gmine stac na 3 vice burmistrzów bo dojdzie jeszcze Pan Rutowicz, albo Zieliński ostatecznie Pan Posiewka dodatkowo nowe stolki dla ich niedoszlych radnych od Fijki Jedral i Danuty która nie dostala sie nigdzie, a miala duży udzial w kampanii Fijki. Jednak wole Arka bo przynajmniej wiem jak jest i dla stolka nie poszedł na współpracę .Dobrze ze czasy sie zmienily bo Polska mogłaby sie doczekac nowych towarzysz towarzyszek przy takim parciu na stołki...
Uczy Pani Historii przykre...co powie Pani dzieciom na lekcji odnośnie współpracowników ze to dobrzy ludzie, którzy robili to bo musieli, a nie dla korzyści...

Wyborca

Data: 14 kwietnia 2024, 21:32 PO z PiS byle do żłoba!!!! Esencja kandydatki Komosa.

Rolo

Data: 14 kwietnia 2024, 22:25 Góra nasza trochę szoruje po dnie .Zgk to wielka jedna kpina - wystarczy wszystkich wywalić ,zatrudnić młodych i się układy skończą .Brak bezpieczeństwa -towar można kupić na każdym kroku ,papierosy wódkę itp ,pod kamerą monitoringu .Policij brak , automaty do gry na przeciw szkoły - poprostu super .Tak się rządzi iluzorycznie :)

Mariusz

Data: 14 kwietnia 2024, 22:47 poparcie przekazali , jakby na nich jakieś haczyki mieli

hahaa

Data: 15 kwietnia 2024, 07:31 woleolę nabrało nowego znaczenia: woleolefijkerechniejędralmieszewskiegonadstawnegorutowiczazielinskiegowiśniewskiegoiinnych :) ale zrobiła wyborców w bambuko

nsz

Data: 15 kwietnia 2024, 07:46 ale troli asa się tu zebrało.
Jak tam podróże do Indonezji?
Już nauczyliście się gospodarować odpadami z targowiska?

mieszkaniec 0505

Data: 15 kwietnia 2024, 07:51 Pani Kandydatko, uczyła Pani moje dziecko historii, a teraz idzie Pani po poparcie Pana Rysia, teraz wiem że zmarnowałem swój głos w pierwszej turze. I proszę nie wciskać tu frazesów, ze polityka lokalna to co innego, jeżeli ktoś jest /był konfidentem (delikatnie to ujmując) to nie ma znaczenia, a jeżeli jeszcze robi historyk z taką osoba che współpracować..... bez komentarza. Pan Burmistrz nie jest moim faworytem ale w tej sytuacji jeżeli taka jest moralność Pani historyk, to mój głos idzie w drugim kierunku.

nauczyciel

Data: 15 kwietnia 2024, 08:06 Strach o to miasto jakby ta banda czworga miała się dorwać do władzy

szsczyt bezczelności

Data: 15 kwietnia 2024, 08:09 Rano idziesz na obchody katyńskie a wieczorem dogadujesz się z ubekiem. Ola, nie chcemy cię!!! Zrozum to wreszcie, że nawet poparcie ubeka ci nie pomoże!!!

Adam Ku.

Data: 15 kwietnia 2024, 08:28 Szanowni!

Jako doświadczony mieszkaniec mam prośbę. Przeczytajcie i zastanówcie się. Czy poniższe uwagi świadczą o tym, że Góra Kalwaria i mieszkańcy są najważniejsi. Czy raczej władza nad gminą i stanowiska?

Pani KOMOSA. Patriotka. Nie wątpię. Antykomunistka. Ale dogadała się z p. Fijką. Wiadomo jaka jego przeszłość w PRL. I co? Dla dobra gminy czy dla władzy p. Komosa machnęła ręką?

Pan FIJKA. Każdy wie o jego dużej niechęci do PiS. Delikatnie mówiąc. Dogadał się z p. Wiśniewskim, kandydatem PiS. Machnął ręką dla dobra gminy czy dla władzy?

Poza tym obnosił się w kampanii z szyldem KO. I teraz mówi, że polityka nie ma znaczenia w samorządzie?

Pan WIŚNIEWSKI. Wyskoczył jak królik z kapelusza i dostał trochę głosów tylko dzięki logo PiS, bo jest nieznany zupełnie i nawet na debatę się wypiął. Ale nie skonsultował z PiS swojego poparcia dla Komosy! No i też mówi, że w gminie nie ma miejsca na politykę. Kandydat z logo PiS. Chce dobra gminy czy stanowiska?

Pani JĘDRAL. P. Fijka krytykował Panią z nazwiska na filmiku o targu (podobnie p. Komosę). Krytykował w kampanii całą kadencje, która była dziełem nie tylko burmistrza. Także radnych. Teraz Pani z nim się dogadała? Dla dobra gminy czy dla władzy?

Zachęcam by to rozważyć.

biznes

Data: 15 kwietnia 2024, 08:30 Wszystkim zależy na kasie , a ja mam do wyborów iść za darmo ?

Szok!

Data: 15 kwietnia 2024, 08:43 Pani Aleksandro! Sama pani wygląda lepiej!

Takie przystawki? Plus pewnie ci koledzy co się nie dostali do rady gminy i powiatu i byli burmistrzowie?

Po tym filmiku apeluję:

Brońmy przed wami Góry Kalwarii!

#WolęGórę

@ szczyt bezczelnosci

Data: 15 kwietnia 2024, 08:56 Zgadzam sie z Toba! Tez widzialem zdjecia z obchodow. Jedralowa tez byla. Ciekawe jakie zdanie o Katyniu mial i przekazywal innym w Polsce ludowej pan Ryś. Czy nie tropil odchylen od linii oficjalnej. Dla mnie wspolpraca z Rajmundem i Stanislawem to wstyd i takze obciach. Licze, ze na debacie padnie pytanie o historie. W koncu Komosa uczy historii. Moze powie 'Wybierzmy przyszlosc'. Jak Olek. Aleksandra K. wezmie przyklad z Aleksandra K. W sumie co ja bedzie obchodzic historia jak bedzie w koncu tym burmistrzem?

Towarzysz Tygrys

Data: 15 kwietnia 2024, 09:16 Ja lubię A. Komosę, ale nie chcę rządów z Fijką!!! Może przywróci pan tablicę KBW??? I jeszcze manipulacja z tym Wiśniewskim, bo ludzie myślą, że on reprezentuje PIS, a PIS się odcina, bo Wiśniewski zrobił ich w ... Wykorzystał! I on ma dbać o naszą kochaną gminę??? Jakie ma doświadczenie wogóle?? Strzyżewski ma szczęście, że takich rywali ma.

Wyborca

Data: 15 kwietnia 2024, 09:19 Hmm.. czy to aby napewno Pani Ola ma być burmistrzem ..z filmu wynika że to Fijka ma najwięcej do powiedzenia... Mówił jako kandydat że KO obiecała mu 100 mln rozumiem że je pozyska będąc wice. Czy ogarnie Zgk które jest nie do ruszenia przez pół kadencji bo zobowiązania w toku . Fijka tak pojechał po AS (zaślepiony perspektywą władzy)że nie pozostało nic innego jak przykleić się do Komosy bo robotę straci jak wygra AS.Zaczynam tracić wiarę w ludzi i dostrzegam że to tylko chodzi o kasę.

Krysia

Data: 15 kwietnia 2024, 09:36 Ludzie kochani! Jak oni nawet wygrają to jak się WTEDY będą dogadywać!? O tym pomyślcie! Dwie kobiety? Cha, cha, cha! Faceci czy wierzycie w to? Fijka i Komosa? Fijka z Rajmundem z pisu? Dla wygranej to by i Rokitę wzięli, lecz chłopak widocznie nie chciał. Brawo Panie Janie! Brawo Panie Arku, że pan wolał zaryzykować i pójść sam niż dogadywać się z tym towarzystwem.

PO-laczek

Data: 15 kwietnia 2024, 09:59 akcja Kontynuacja
- podwyżka dla prezesa ZGK
- zatrudnienie nowych kolegów na stanowiska kierownicze
- kolejne zmarnowane pieniądze na skarpę
- kolejne przeinwestowane pieniądze na inwestycje typu plac zabaw za 5,6mln złotych
Czy tego chcemy?

obiecanki Arka

Data: 15 kwietnia 2024, 10:06 - targ, 5 lat - i nic się nie zmieniło
- budowa dróg - bez zmian, tylko coraz więcej dziur
- chodniki - a po co to komu?
- komunikacja - ludzie jak sardynki, jakiś ruch przed wyborami chyba został poczyniony, ale czy to się utrzyma
- kanalizacja - szanowni mieszkańcy zapomnijcie o tym przez najbliższe 5 lat
NIE DLA ArkaDiusza

SKY

Data: 15 kwietnia 2024, 11:01 @ Towarzysz Tygrys - swego czasu zapytany na forum o wynik wyborów - odpowiedziałem nieładnie pytaniem - a z kim Burmistrz Strzyżewski ma przegrać?


ONA

Data: 15 kwietnia 2024, 11:43 komunikacja - ludzie jak sardynki, jakiś ruch przed wyborami chyba został poczyniony, ale PKS GROJEC -nie co godzina---do koleji my z kieszeni doplacamy i mało kursów tez

Mieszkanka

Data: 15 kwietnia 2024, 12:11 Pani Ola, jak widać po trupach do celu. To tak nie działa, mieszkańcy poprą kopanego.

Mieszkanka

Data: 15 kwietnia 2024, 13:19 Pani Tereso, popierając p. Komosę widać, że ma Pani parcie na władzę. Powiem krótko żenada.

taka prawda

Data: 15 kwietnia 2024, 13:47 Wszyscy garną się nie tyle do władzy , a kasy.
Bedą doić tę spółkę córkę aż ZGK padnie !

PIKO

Data: 15 kwietnia 2024, 14:34 Burmistrz przez lata zbudował "własny" elektorat. Sympatycy POKO, SB, zwarci i gotowi do wszystkiego. I zgodnie ze słowami piosenki w 7-dmym Niebie Nienawiści. PAMIĘTACIE ??? jeśli nie to znajdziecie w sieci. Tak bogatą gminę stać na więcej i mądrzej.

RRM

Data: 15 kwietnia 2024, 14:43 Do Mieszkańca- Korzystają ,bo są wzorce z CENTRALI np. Koalicja 13-go GRUDNIA, co stoi na przeszkodzie by powołać Koalicje Kalwaryjską 22-go KWIETNIA???

WPI

Data: 15 kwietnia 2024, 15:55 @Adam Ku.

W punkt.

Pierdynicz

Data: 15 kwietnia 2024, 20:58 Obrzydliwi karierowicze, aby tylko coś ugrać. Nic nie potrafią, tylko atakować i opluwać. Zejdźcie ze sceny. Przegraliście.

wyborca

Data: 15 kwietnia 2024, 23:22 Panie Burmistrzu, nie jest Pan sam. Wolimy by było tak jak jest. Może nie za dobrze. Tylko nowe, nakreślone przez tych prących do stanowisk to niebezpieczeństwo i niewiadoma. Może jak ta pani przegra to nasze dzieci nie będą miały zastępstw, a to kosztuje, to już trwa 2 lata.

Antoni

Data: 15 kwietnia 2024, 23:33 Karma wraca, to burmistrz dał z łaski pracę a ten nie za nim tylko za nią? Nie rozumiem? Z wykształceniem i doświadczeniem tej czwórki - to przecież stanowiska parlamentarne, rady nadzorcze, jak z Po to w randzie dyrektora, jak z PIS to minister? A tu PIS mówi NIE, to o co chodzi? Nie wiedziałem, że z kandydatką tyle osób jest po imieniu - no niby Ola - jak te plakaty. Dwie kadencje minęły, jak nie wybór to praca, oby skuteczna na stanowisku .....

antydemokrata

Data: 16 kwietnia 2024, 18:02 Pognałbym ich wszystkich do uczciwej roboty a nie do stanowisk. Na co nam tyle tego? W NY ludzi żyje ponad 8,5mln i mają 51 radnych a tu w tej pożal się Boże mieścinie ...21. I po co się pytam?

Przemek

Data: 17 kwietnia 2024, 08:33 Arek ma mój głos. Na pewno sporo mu się nie udało i jak każdy popełniał błędy ale też sporo się udało i to widać. To chłopak z Góry Kalwarii i zna to miasto jak mało kto.

demos

Data: 19 kwietnia 2024, 16:40 to że pozostali kandydaci się zjednoczyli to po prostu demokracja , żeby wygrać musisz mieć większość ,
to też wspólne działanie ponad podziałami , bo na gruncie gminy, naszej małej ojczyzny najważniejsi są jej mieszkańcy i sprawy tej gminy a nie sympatie polityczne.
No i trochę kiepsko p.Arkadiuszu że nikt Pana nie wsparł , to jak by wystawienie świadectwa z mierną oceną ? coś jednak poszło nie tak ?
mizerere......


???

Data: 29 kwietnia 2024, 09:42 Ciekawe jakie owoce wyda ta koalicja, jak zapisze się w naszej pamięci.... - kogo uwiodła , kogo zawiodła???
I czy będzie "powtórka z rozrywki" przed kolejnymi wyborami??