Historia skryta w naturze – jakie dokumenty National Geographic obejrzeć?

Dodano: 16 marca 2023; Natura to obserwatorka dziejów. Jest częścią wszystkich zmian, które zachodzą w świecie, dlatego też to właśnie w niej skryte są największe tajemnice każdego wieku. Chcesz poznać zagadki, które pozostawiła po sobie cywilizacja Majów? A może wolisz wyprawę do zatopionego Titanica? Sprawdź, które dokumenty National Geographic zabiorą cię w niesamowitą historyczną podróż i przygotuj się na potężną dawkę wiedzy.


News will be here

„Wyprawa do wraku Titanica” (2015), reż. Jobim Sampson


Wyrusz na wyprawę w głąb wód Oceanu Atlantyckiego, gdzie na głębokości 3,5 km spoczywa wrak najsławniejszego statku na świecie – Titanic. Po odnalezieniu go w 1985 roku pod wodę schodziło wiele zespołów ekspedycyjnych, jednak wciąż nie poznano wszystkich tajemnic wycieczkowca. Razem z National Geographic ponownie zejdź pod wodę, aby z bliska ujrzeć wrak, który od ponad 100 lat jest częścią morskiego krajobrazu.

„Wyprawa na dno: Alcatraz” (2017), reż. Wayne Abbott


Chcesz dowiedzieć się, czym było sławne w XX wieku Alcatraz? Czemu ludzie bali się tego miejsca? Czy dało się z niego łatwo wydostać? Koniecznie obejrzyj dokument, w którym badacze przybliżą ci zarówno historię pilnie strzeżonego obiektu, lecz także odkryją tajemnice umieszczone w otaczających wyspę wodach. „Osuszenie” zatoki San Francisco ujawni, dlaczego ucieczka z więzienia o zaostrzonym rygorze była niemal niemożliwa.

„Pompeii: Secrets of the Death” (2019), reż. Ben Finney


Pod warstwą wulkanicznego kamienia skrywają się niepoznane dotąd dzieje ludzi z czasów Cesarstwa Rzymskiego. To za sprawą wybuchu Wezuwiusza w 79 roku, który sprawia, że pod popiołem zamknięte zostaje całe miasto: Pompeje. Dopiero po wielu tysiącach lat naukowcy za pomocą promieni rentgena mogą zobaczyć historię życia i śmierci pompejańczyków uwięzionych pod skamieniałą lawą. Sprawdź, czy ekspertom uda się ustalić, dlaczego ofiarom Wezuwiusza nie udało się uciec.

„Buried Truth of the Maya” (2020), reż. Josh Bernstein


Ponad 800 lat temu upadła starożytna cywilizacja Majów, a ruiny jej budowli powoli osuwają się w niepamięć ekspansyjnej natury. Zespół archeologów postanawia zobaczyć, co skrywają sakralne obiekty tej cywilizacji i za pomocą najnowocześniejszych sprzętów przystępuje do badania wielkiej jaskini pod El Castillo. Czy uda się zabezpieczyć święte tereny Majów, żeby przyszłe pokolenia mogły na własne oczy zobaczyć ich historię? Tego i wielu ciekawostek dowiesz się właśnie z dokumentu National Geographic.

Poznawaj historię z National Geographic


Na Ziemi wciąż jest tak wiele do odkrycia. Dzięki szczegółowym i dopracowanym dokumentom tworzonym przez zespoły National Geographic możesz bez wychodzenia z domu poznawać najbardziej skrywane historie świata. Podwodne tajemnice najpilniej strzeżonego więzienia o zaostrzonym rygorze, a także sekrety miasta pogrzebanego przez wulkan czekają, aby je poznać. Żeby to zrobić, zyskaj dostęp do platformy streamingowej Disney+ z pakietami telewizji od Netii już teraz!

News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki