Góra Kalwaria stolicą kolarstwa

Dodano: 20 sierpnia 2023; Joanna Kuźmin-Wańkowicz W sobotę Górę Kalwarię zalała fala rowerzystów z całej Polski, a to za sprawą wyjątkowego wyścigu organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.


News will be here

Cykl tych wyścigów trwa już od kwietnia i odbywają się one w większości miast województwa mazowieckiego. Wyścigi dzieliły się na dwie kategorie: Fit Race Open (trasa 50 km - 3 okrążenia trasą Góra Kalwaria-Kawęczyn-Podłęcze-ul. Lipkowska) i Super Prestiż (trasa 100 km - 6 okrążeń tą samą trasą) Wyścigi ponadto dzieliły się na kategorie wiekowe od 20 do 80! lat oraz na kobiety i mężczyzn. W zawodach wzięli udział min. Wojciech Szczepanik - nasz mistrz świata, Maciej Grubiak - założyciel Góry Kawiarnii i nie mogło tam również zabraknąć naszego Burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego.

- Góra Kalwaria jest celem wyścigów rowerowych, treningów sportowych nie tylko dla rowerzystów z Warszawy, ale przede wszystkim dla kolarzy. Dlatego powstała tu Góra Kawiarnia a obok niej sklep rowerowy, która jak magnes przyciąga każdego dnia tysiące kolarzy. Ten wyścig potwierdza to, że chcemy pretendować do bycia stolicą kolarstwa w tym kraju. Kolejnym magnesem są murale Ryszarda Szurkowskiego i Michała Kwiatkowskiego-naszego mistrza świata.Cieszę się, że dzisiaj również mistrz świata był w Górze Kalwarii i że Góra Kalwaria mogła gościć tak znakomitą postać.

Pan Arkadiusz przyjechał rano po treningu biegowym sprawdzić czy wszystko jest ok, czy niczego nie brakuje i inicjator zawodów zaproponował mu udział. Nie mógł odmówić, poszedł po swój rower górski i pomimo, że nie uprawia kolarstwa tylko bieganie wystartował z zawodowcami. Już przy swoim domu przy został na ostatniej pozycji. Przejechał jednak całą trasę traktując to jako cenne i nowe doświadczenie.

- Przeżycie na pewno niesamowite. Nie mam "szosy", mam tylko "górala", ale nie zawiódł mnie dzisiaj. Nie złapałem gumy, przerzutki się przerzucały i było bardzo fajnie chociaż gorąco - dodał z humorem i dystansem pan Burmistrz.
    
Po tych dwóch wyścigach pod Hotelem Koszary zmierzyli się najmłodsi w najwolniejszej jeździe na rowerze.

Lista zwycięzców jest równie długa jak lista kategorii dlatego zainteresowanych zapraszam na stronę ztc.pl
 
Nie mniej jednak nasz mistrz świata Wojciech Szczepanik przed startem powiedział tak:  - Wygrałem Mistrzostwa Świata, ale nigdy nie wygrałem żadnego wyścigu ŻTC, i właśnie dziś nadarzyła się ku temu okazja.

Zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, wygrywając puchar oraz voucher na 2-dniowy pobyt z wyżywieniem w hotelu Koszary.

Góra Kalwaria jest niewątpliwie coraz prężniej działającą  i rozwijającą się stolicą kolarstwa. Zapraszamy na pyszną kawę nie tylko zawodowych kolarzy ale również osoby, które rekreacyjnie wśród pięknych krajobrazów Urzecza chcą przeżyć fajną przygodę rowerową na trasie Wilanów - Góra Kalwaria.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

nsz

Data: 25 sierpnia 2023, 08:13 znowu były utrudnienia.
podziękuję burmistrzowi za to w wyborach. spora grupa mieszkańców ma już dość "kolarzy".

monika bartys

Data: 27 sierpnia 2023, 19:03 szkoda ze "ściezki" rowerowe są tak słabo wykonane ze szrotu i kostki brukowej

rowerzysta

Data: 6 września 2023, 14:51 GK stolicą rowerową? ale chyba nie dla mieszkańców
zrobili 2 scieżki rowerowe słabej jakosci jedna z kostki dróga ze żwiru po którym mozna złapać gumę i to ma byc stolica kolarstwa?

pppp

Data: 8 września 2023, 07:38 kolarze na tory!

Mieszkanka

Data: 9 września 2023, 22:25 Ci kolarze to jakiś koszmar. Nie stosują się do zasad ruchu drogowego, bezczelnie jadą tak żeby nie dało się ich wyprzedzić, zastawiają cały chodnik i ulicę. Są wulgarni. Plują i smarkają na całej trasie. Srają przy pomniku Cudu na Wisłą. Drą się do siebie bo jadąc nic nie słyszą.