Góra Kalwaria, Góra Wspomnień – historia, którą tworzyć może każdy z nas!

Dodano: 2 września 2022; Góra Kalwaria, Nowa Jerozolima, miejsce, w którym historia czai się na każdym rogu, a jednak jest tak mało miejsc, gdzie mieszkańcy czy przyjezdni mogą poznać dzieje naszego miasta.


News will be here

Nasz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii dba jednak o to, żeby ta historia była jak najbardziej dostępna dla każdego! To fakty, które powinny być znane i dostępne dla każdego mieszkańca i turysty, to informacje, które są częścią naszej lokalnej społeczności.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, w ramach dotacji ze środków projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, powołany do życia został projekt pt. „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii”.

Założeniem i celem projektu jest wspólne tworzenie cyfrowego archiwum historii Góry Kalwarii. „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” to miejsce, gdzie znajdą się ciekawe fotografie, wywiady, filmy, dzięki którym historia naszego miasta będzie należycie zarchiwizowana i dostępne dla Wszystkich! Będzie to cyfrowe, wirtualne muzeum, miejsce pamięci i wspomnień, a co najważniejsze, tworzyć je może każdy z nas!

Twórcy projektu zapraszają wszystkich mieszkańców do dzielenia się swoimi zdjęciami, pamiątkami i wspomnieniami, dzięki którym cyfrowa historia Góry Kalwarii będzie naszym wspólnym dziełem, tym bardziej cennym, że tworzona przez nas samych.

Jeśli ktoś z Was chciałby wzbogacić zbiory cyfrowego archiwum naszego miasta, powinien skontaktować się z twórcami projektu za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook-owym profilu „Góry Wspomnień” lub wysyłając e-mail na adres gorawspomnien@kulturagk.pl.

Dołączamy do apelu twórców projektu i zachęcamy Was wszystkich do odwiedzin cyfrowego archiwum „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii”, śledzenia najnowszych wpisów na Facebook-owym profilu, a przede wszystkim do dzielenia się Waszymi zdjęciami, wspomnieniami i historiami, tak, żeby wspólnie wzbogacać zbiory i wspólnie budować cyfrowe muzeum, miejsce wspomnień o naszym pięknym mieście i jego okolicach!

To wspaniała inicjatywa, która warta jest każdej Waszej cegiełki, dzięki której historia będzie dostępna dla każdego i której będziecie współtwórcami!

Podzielcie się również z nami w komentarzach i dajcie znać jakimi historiami wzbogacicie cyfrowe zbiory naszego wirtualnego muzeum Góry Kalwarii!

(Bartek)

Źródło: Strona www oraz profil na Facebook’u projektu „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” (gorawspomnien.pl oraz www.facebook.com/gora.wspomnien)

Zdjęcie: materiały dostępne na stronach www oraz profilach na Facebook’u projektu „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” oraz Ośrodka Kultury Góra Kalwaria (gorawspomnien.pl/, www.facebook.com/gora.wspomnien oraz www.facebook.com/osrodek.gorakalwaria i kulturagk.pl).

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

starszy

Data: 2 września 2022, 13:47 Nowa Jerozolima robi lepszy efekt i lepszą ma komunikację. Niestety ale Ośrodek Kultury niewiele ma z czym kolwiek wspólnego jeżeli chodzi o kulturę...

beti

Data: 4 września 2022, 15:05 starszy - masz racje Ośrodek kultury tylko promuje to co lubi szanowny pan kierownik tance i Urzecze, a o żydach i nowej jerozolimie chyba zapomnieli

Kultura

Data: 8 września 2022, 08:26 Tak, to prawda, ośrodek kultury ma najmniej wspólnego z kulturą. Kulturalnie i można powiedzieć, że z kulturą dyrekcji jest nie po drodze.

Ok

Data: 12 września 2022, 13:13 Ciekawe ile pieniędzy przerąbali na bzdety, tak sie chwalą a efektów brak. A ostatnio to tylko śluby biorą a potem nowe zatrudnienie. Mieszkańcy tracą na takim ośrodku kultury. Zamknąć ten cyrk.

pamiętliwy

Data: 25 września 2022, 20:05 Wszystkie mety, wszystkie speluny winny być oznaczone.
Każda ławka na której został pobity , zabity wyprowadzony z komisariatu mieszkaniec opisana dla potomnych.
Czasy że nie wolno było mówić i pisać minęły !