Ferie 2023: co będzie działo się w Górze Kalwarii

Dodano: 5 lutego 2023; Już za tydzień ostatnie województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie zaczynają ferie zimowe, które potrwają od 13 do 26 lutego.


News will be here

Z tej okazji miasto Góra Kalwaria przygotowało szereg atrakcji dla dzieci w wieku szkolnym z których można korzystać już od 11 lutego. W Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Białka będzie można pojeździć na rolkach,pograć w tenisa stołowego i gry planszowe, przyjść na trening lekkoatletyki, sztuk walki, siatkówki, capoeiry czy karate a także nauczyć się pływania, nurkowania czy przejść tor przeszkód na basenie.W tym okresie bilet wstępu na basen dla dzieci z gminy Góra Kalwaria w wieku 7-14 lat kosztuje jedynie 7 zł. Należy pamiętać, że na wszystkie zajęcia obowiązuje limit wejść i liczy się kolejność przyjścia.

W pierwszym tygodniu ferii Ośrodek Kultury przy ul. Białka 9 oraz Dominikańskiej 14/18 organizuje zajęcia plastyczne, które odbywają się codziennie w godzinach 10:00-13:00. Dzieci będą miały zajęcia z filcowania i rysunku, szydełka i malarstwa sztalugowego, decoupage i tkactwa. Koszt zajęć to 150 zł a zapisywać się można przez stronę www.strefazajec.pl. W drugim tygodniu odbęda się bezpłatne pokazy filmowe: w poniedziałek i środę o 10:00; we wtorek, czwartek i piątek o 10:00 i 12:30. Tytuły filmów są dostępne w Ośrodku Kultury lub po dołączeniu do grupy na facebooku " Bezpłatne seanse OK GK".

Również Biblioteka oferuje najmłodszym szereg ciekawych zajęć w godzinach 11:00-13:00. A są to: scrapbooking, teatrzyk kamishibai (Baniocha), kreatywne szycie, tworzenie biżuterii, robot photon (Baniocha). Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: Góra Kalwaria 508-679-366, Baniocha 572-377-922.  
 
Pełen harmonogram zajęć znajduje się poniżej. Zapraszamy do zapisów i korzystania z oferty. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie by ciekawie i aktywnie spędzić ten wolny czas zimy w Górze Kalwarii.   

Joanna Kuźmin-Wańkowicz

 

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

Rada

Data: 11 lutego 2023, 11:37 A gdzie dla starszych dzieci róbta co chceta - piwo maty ,marycho maty ,chyba się coś należy za niedawną zbiórkę...

OSiR

Data: 14 lutego 2023, 23:10 Tenis stołowy hala na Białka - a tak naprawdę to korytarz. Do hali jeszcze daleko. Kto wydał zgodę żeby zajęcia odbywały się z zagrożeniem zdrowia. Medialnie, dla poklasku coś się dzieje w OSiR. Pani dyrektor DO PRACY PROSZĘ się zabrać a nie uśmiercać dorobku poprzednich Dyrektorów OSiR.