Czech Open z dwoma medalami dla zawodnika z Góry Kalwarii

Dodano: 9 października 2023; Informacja prasowa W ubiegłą sobotę w Czeskiej Pradze rozegrano Międzynarodowy Turniej Kickboxingu Czech Open pod patronatem światowej organizacji kickboxingu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations).


News will be here

Na turniej rangi Pucharu Europy zgłoszono ponad 420 zawodników z 26 klubów z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Słowacji, Czech, Niemiec, Grecji, Belgi, Austrii oraz Polski . W formułach walk przerywanych Point Fighting wystąpił mieszkaniec naszej gminy oraz uczeń szkoły podstawowej w Baniosze Stanisław Nowicki, reprezentujący kalwaryjski klub sztuk walk Centrum TSD. Nasz reprezentant finalnie wywalczył dwa prestiżowe trzecie miejsca zdobywając brązowe medale w kategoriach kadetów starszych:

- Category Old Cadet Men -69Kg Point Fighting
- Category Old Cadet Men +69Kg (open) Point Fighting
 
Obydwie rozgrywki zostały zakończone w fazach półfinałowych, ustępując po bardzo wyrównanej walce w kategorii +69kg Słowakowi zaledwie jednym punktem, straconym w ostatnich sekundach drugiej rundy.

Kategoria -69 kg to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu naszego fightera. W tej formule przyszło stawić czoła i niestety zakończyć rywalizację również na 3 miejscu z zawodnikiem Węgier Ozelem Adnanem, finalnie zdobywcą obu pierwszych miejsc kategoriach wagowych 69kg. Należy zaznaczyć, że węgierski przeciwnik zajmuje prestiżowe pierwsze miejsce w rankingu światowego Kick Boxingu  prowadzonym przez World Association of Kickboxing Organizations (WAKO). Ten pojedynek był wyjątkowy i nazwać go można było prawdziwą bitwą gdzie obaj zawodnicy nie ustępowali nawet na chwilę i przez całe dwie dwuminutowe rundy do ostatniego gongu na przemian wymieniali się celnymi kopnięciami i uderzeniami. Początek rundy drugiej to lądowanie na deskach Mistrza Europy Ozela po celnym i dynamicznym kopnięciu na wątrobę przez naszego kalwaryjskiego zawodnika. Ogromne doświadczenie oraz umiejętności przeciwnika nie pozwoliły finalnie na jego przegraną a zdobyte we wcześniejszych wymianach punkty zakończyły ostatecznie naszą dalszą rywalizację.  
 
Po stoczonych walkach otrzymaliśmy słowa uznania dla naszego Stanisława od trenerów jednego z najlepszych klubów turnieju węgierskiego Halker-KiralyTeam.
 
Do naszego rodzimego miasta wracamy z czeskiej Pragi zadowoleni z osiągniętych wyników, uzyskanych kolejnych doświadczeń a przede wszystkim z wiarą we własne możliwości.

Wyjazd naszego klubu współfinansowany z dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Centrum TED

Data: 9 października 2023, 11:50 Wybrane fragmenty turnieju oczami kibiców.
https://m.youtube.com/watch?v=bZklQW3mGwU