Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Bliżej przebudowy skrzyżowania w Baniosze

Dodano: 8 grudnia 2020; Starosta Piaseczyński - Ksawery Gut - poinformował, że w ostatni piątek, podczas spotkania z kierownictwem warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, doszło do uzgodnienia ostatecznej geometrii skrzyżowania na drodze nr 79 z Góry Kalwarii do Piaseczna.

Wkrótce projekt ma zostać przekazany do uzgodnień branżowych, po uzyskaniu których nastąpi wystąpienie o zezwolenie na realizację inwestycji.

Koszty inwestycji poniesie samorząd powiatu piaseczyńskiego.

Przebudowane ma zostać również skrzyżowanie położone kilka kilometrów dalej w Siedliskach/Żabieńcu.

To wszystko są rozwiązania upłynniające ruch na przynajmniej kilka lat, zanim nie dojdzie do planowanej dużej modernizacji szosy nr 79 z Góry Kalwarii do Piaseczna.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

duża modernizacja

Data: 8 grudnia 2020, 13:07 w polin jak zwykle trwa pokolenia bo rydzyk i prezes cala kase wyjadaja

Olek

Data: 8 grudnia 2020, 13:13 Uwierzę jak zobaczę.


PawełM

Data: 8 grudnia 2020, 13:57 Super, to bardzo dobra wiadomość.

Lu

Data: 8 grudnia 2020, 15:41 To jeszcze tylko lewoskręty na Zalesie Górne i na wjeździe do Piaseczna i będzie jeszcze lepiej

Kierowca

Data: 8 grudnia 2020, 20:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Putin

Data: 8 grudnia 2020, 20:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hmmm

Data: 8 grudnia 2020, 20:37 Rondo w Żabieńcu i Baniosze... Ale wiadomo. Rozwiązanie za proste i za tanie ;)

PolishWoodpecker

Data: 8 grudnia 2020, 21:30 Czyli kolejny zator... a znając ,,talenty,, naszych rodzinych inżynierów budowlanych, to sygnalizacja będzie tak ustawiona, że cała droga stanie się jednym wielkim zatorem... Z jakiej przyczyny nie mizna tam zrobić zwykłego rąda? Czyżby szfagry i kuzyni decydentow słabo na tym zarobili?

Stefan

Data: 8 grudnia 2020, 21:33 Ta ta ta ile jeszcze wypadków i trupów na tej drodze ja już od dawna nie dojeżdżam do Piaseczna przez 79 bo się nie da ciągle korki bo coś ta droga krajowa to kpina a wy macie krew na rękach

Cezar

Data: 8 grudnia 2020, 21:47 O 20 lat za późno ale dobre i to.

Henio

Data: 9 grudnia 2020, 13:29 @PolishWoodpecker
\"Z jakiej przyczyny nie mizna tam zrobić zwykłego rąda?\"
Może z takiej, że nie ma czegoś takiego jak rądo... jest rondo :)


zły

Data: 10 grudnia 2020, 08:42 @Hmmm zgadza się rondo z plastikowych klocków typu otwockiego moźe być zrobione przez dwa dni. Ale tak tanio to nie dla nas, z wydanych milionów będzie można sporo ukręcić. No i drogowcy będą mieli zajęcie na rok akademicki my kierowcy ogromne korki -brawo wy !!!

Konrad

Data: 11 grudnia 2020, 09:06 PolishWoodpecker - czy w czasach przedobwodnicowych rondo Górskiego zdawało egzamin? NIE! Przecież przed obwodnicą Góra się okropnie CAŁA KORKOWAŁA. Rondo Gorskiego było nieprzejezdne w żadnym kierunku, ani w kier. Warka, ani Warszawa, ani Grójec ani Mińsk Maz (na most), szczególnie w piątki. No więc IMO rondo w Baniosze i Siedliskach tez by nie zadziałało. Też by tylko zakorkowało szosę. IMO w tym miejscu powinno powstać SKRZYŻOWANIE DWUPOZIOMOWE (górą kierunek Góra <--> Piaseczno, dołem kierunek prostopadły, nie pamiętam już jakie to miejscowości). Zobaczcie jak dobrze działają dwupoziomowki w ciągu obwodnicy Góry (jedna nad ul. Grójecką, druga przy ,,Zlotych Łukach\'\' i b. Biedronce - tunel w kier. Mińsk Maz - na most a górą na Warkę i do centrum Góry). Dzięki temu nie ma w tych miejscach korków.

Nick

Data: 12 grudnia 2020, 14:08 Całe szczęście rond nie będzie, bo to tylko z założenia ma usprawnić ruch a na tak ruchliwej drodze i skrzyżowaniach spowodowałoby jeszcze większe utrudnienia.

Tragedia....

Data: 4 maja 2022, 09:18 Brawo projektanci większość skręcała tam na Górę Kalwarię więc korek będzie od Szymanowa .....a z drugiej strony część skręcała na Piaseczno to będzie super ...i nie ma prawoskretów ...zamiast zrobić raz a porządnie to lepiej zrobić byle co.....

nsz

Data: 6 maja 2022, 07:06 @Tragedia
tutaj nie chodziło o usprawnienie i upłynnienie ruchu. Gdyby komukolwiek na tym zależało, to już dawno byłby lewoskręt na światłach na Zalesie, a drugi na skręcie na Piaseczno.
Celem było jak to mówią lewaki w nowomowie, uspokojenie ruchu, a w normalnym języku, spowolnienie.

Krzysztof

Data: 23 maja 2022, 00:00 @nsz
Przy skręcie na Zalesie pasa nie będzie. Jak pewnie pamiętasz, te światła zrobiono ledwo parę lat temu. Już podczas ich zakładania mówiło się, że powinien być pas do skrętu. Niestety nie powstał a na dobitkę słup ze światłami, jest tak blisko jezdni że samochody które chciałby ominąć te skręcające, nie mają miejsca na ominięcie. Aby teraz zrobić pas trzeba przerobić całe światła. Ot zwykła polską polityka. Po prostu żygam nią na okrągło.