Basen jednak nie od niedzieli. OSiR wydał komunikat
Dodano: 12 września 2025; GoraKalwaria.net Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne jesteśmy zmuszeni przesunąć planowane otwarcie Zespołu Basenowego o około tydzień - poinformował w piątek Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii.
Oto pełna treść komunikatu, jaki ukazał się w piątek:
Planowaliśmy udostępnić Państwu Klientom pływalnię w niedzielę 14 września, jednak jak informowaliśmy, na ten termin ostateczny wpływ będzie miała opinia Sanepidu. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że w instalacji prysznicowej na basenie została wykryta bakteria Legionella. Już wdrożyliśmy działania, które pozwolą nam skutecznie usunąć niepożądaną bakterię i uzyskać w najbliższych dniach prawidłowe wyniki badania wody. O konkretnym terminie poinformujemy natychmiast po uzyskaniu pozytywnej opinii Sanepidu.
Szanowni Państwo, nie możemy się doczekać, kiedy na pływalnię powrócą Klienci i grupy szkolne. Przygotowujemy się do tego momentu od miesięcy. Wyremontowaliśmy w dużym zakresie niewidoczną dla Państwa część - podbasenie z urządzeniami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie obiektu; wprowadziliśmy system inteligentnego sterowania budynkiem; naprawiliśmy plaże wokół niecek; odświeżyliśmy wnętrza i w pełni przygotowaliśmy obiekt od strony technologicznej.
Wyniki badań wody na bieżąco prowadzi niezależne akredytowanie laboratorium, z którym Ośrodek Sportu i Rekreacji ma podpisaną umowę. To o wyniki tych badań opiera się Sanepid wydając ostateczną opinię o gotowości obiektu do otwarcia. W aktualnej sytuacji kierujemy się zasadą ostrożności, bezpieczeństwa, stawiając zdrowie mieszkańców na pierwszym miejscu. Dlatego jeszcze raz prosimy o cierpliwość, oczekując rychłego spotkania.
Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Ruszyli w drogę po alkoholu. Do domu musieli wrócić już pieszo
- Festiwal Wody i jubileusz 20-lecia ZGK w Górze Kalwarii
- Dlaczego po weekendzie albo urlopie nadal czujemy zmęczenie?
- Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
- Jak wybrać najlepsze studio tatuażu w Warszawie
- Wzmożony ruch wojsk – spokojnie, to ćwiczenia!
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
Ostatnio na forum
Olo : To nie Pijarska tylko Pijacka.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej***: Brawo panowie. Tylko szybkość i zdecydowanie przynosi efekty.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po PijarskiejX: Jaka to Pijarska
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę Kalwariędo Pana Rajmunda: Typowe stwierdzenie kogoś kto chce pomyślał sobie "zostanę politykiem"....
"Nie możemy wyjść z posesji". Mieszkanka chce ograniczenia tonażowegoXyz: Ale ta pani sama nie zgodziła się, aby robić koło niej asfalt. Myślała,...




Ostatnio dodane ogłoszenia
Olo
Mieszkaniec
Tomeczek
Zły
Tomeczek
nn87
SteveBr