Mówią NIE dla smrodu w Górze Kalwarii

1 czerwca 2023 r.

Grupa mieszkańców sprzeciwiająca się powstaniu biogazowni na terenie gminy Góra Kalwaria założyła stronę internetową, na której udostępniono wzór protestu.
Czytaj więcej

Zmarła długoletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii

31 maja 2023 r.

W wieku 80 lat zmarła Krystyna Górska, długoletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Policjanci z Góry Kalwarii docenieni za bohaterską postawę

26 maja 2023 r.

Wczoraj piaseczyńscy strażacy obchodzili swoje święto. Na uroczysty apel zaproszeni zostali również Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Paweł Krauz oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii mł. asp. Maciej Kęsik oraz st. asp. Sławomir Biernacki, którzy wykazali się bohaterstwem ratując pensjonariuszy z budynku objętego pożarem.
Czytaj więcej

Nowa perspektywa – nowe fundusze

24 maja 2023 r.

Ruszyła kolejna perspektywa finansowania unijnego – „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027”. Jak dzięki nim może zmienić się Mazowsze? Kiedy i na jakie działania można składać wnioski?
Czytaj więcej

W ogrodzie miejskim powstanie tężnia!

24 maja 2023 r.

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii pozyskał 178 tys. zł na budowę tężni.
Czytaj więcej

Radni: ZGK w Górze Kalwarii balansuje na krawędzi

24 maja 2023 r.

Grupa Radnych z Klubu Bezpartyjni Naszej Gminy oraz Klubu Radnych Razem dla Góry wydało oświadczenie w sprawie rozstrzygnięcia nowego przetargu na dokończenie Rozbudowy Oczyszczalni w Moczydłowie.
Czytaj więcej

Gorąca atmosfera na spotkaniu. Poszło o budowę biogazowni w Górze Kalwarii

23 maja 2023 r.

W poniedziałkowe popołudnie w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyła się dyskusja nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Mieście i Gminie Góra Kalwaria.
Czytaj więcej

Miłośnik kaw z Baniochy 100 dni spędzi w areszcie

22 maja 2023 r.

40-letni mieszkaniec Baniochy wpadł na kradzieży kaw w jednym ze sklepów na terenie Piaseczna. Mężczyznę ujął pracownik ochrony, kiedy ten bez zamiaru uiszczenia należności za towar, przekroczył linię kas. Po przybyciu policjantów okazało się, że miłośnik kaw jest poszukiwany i kolejne sto dni spędzi w zakładzie karnym.
Czytaj więcej

Jeden widział sarnę, kolejny twierdził, że ma tik nerwowy

19 maja 2023 r.

Na polskich drogach stosunkowo częstym wykroczeniem jest używanie świateł drogowych niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Takie zachowanie może oznaczać nie tylko mandat w wysokości 200 złotych i 4 punktów karnych ale także spowodować, że ostrzeżemy kogoś kto może narazić na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi.
Czytaj więcej

Rozbudowa szkoły w Kątach. Wmurowano kapsułę czasu

18 maja 2023 r.

W ścianę nowo powstającej części Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach wmurowano kapsułę czasu.
Czytaj więcej