Młodzi pseudoartyści z Góry Kalwarii odpowiedzą przed sądem

20 kwietnia 2024 r.

21-latek oraz jego o rok młodszy kolega odpowiedzą za graffiti, które pojawiło się na jednym z wagonów pociągu. Młodych mężczyzn ujęli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, a następnie przekazali w ręce policjantów. Grozi im kara grzywny bądź ograniczenia wolności.
Czytaj więcej

#NastępnaStacjaKontynuacja czy #wolęOlę?

19 kwietnia 2024 r.

Arkadiusz Strzyżewski czy Aleksandra Fedynicz-Komosa? To między tą dwójką kandydatów mieszkańcy wybiorą burmistrza Góry Kalwarii na lata 2024-2029.
Czytaj więcej

Roboty w Solcu. Kierownik do policjantów: Myślałem, że może tak być

19 kwietnia 2024 r.

33-letni kierownik budowy w nieprawidłowym oznakowaniu prac nie widział niczego niepokojącego. "Myślałem, że może tak być" - usłyszeli funkcjonariusze.
Czytaj więcej

Arkadiusz Strzyżewski: pracuję dla Mieszkańców i ich proszę o głos

18 kwietnia 2024 r.

W najbliższą niedzielę druga tura wyborów. Wspólnie zdecydujemy w niej, czy burmistrzem zostanie człowiek, którego Państwo znacie, czy też naszą gminą rządzić będzie wypadkowa najróżniejszych interesów czwórki kandydatów.
Czytaj więcej

Tablica uczci pamięć powstańców warszawskich z Góry Kalwarii

18 kwietnia 2024 r.

Gmina przesłała wniosek do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zgodę na montaż w podcieniach ratusza tablicy poświęconej powstańcom warszawskim, związanym z gminą Góra Kalwaria.
Czytaj więcej

Zapraszam Mieszkańców Góry Kalwarii do dalszego zadawania pytań o przyszłości Miasta i Gminy!

17 kwietnia 2024 r.

W poniedziałek w Kinie Uciecha odbyła się przeszło dwu i pół godzinna debata kandydatów na burmistrza Góry Kalwarii, która cieszyła się ogromną oglądalnością i zainteresowaniem Mieszkańców naszej Gminy.
Czytaj więcej

Druga Debata Kalwaryjska [VIDEO]

15 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy do obejrzenia Drugiej Debaty Kalwaryjskiej, w której wzięli udział kandydaci na burmistrza Góry Kalwarii: Arkadiusz Strzyżewski i Aleksandra Fedynicz-Komosa.
Czytaj więcej

II tura wyborów w Górze Kalwarii: Czworo na jednego. PiS się odcina

14 kwietnia 2024 r.

Przed nadchodzącą drugą turą wyborów na burmistrza Góry Kalwarii troje byłych już kandydatów – Stanisław Fijka (KO), Rajmund Wiśniewski (PiS) i Teresa Jędral (Razem dla Góry) poparło Aleksandrę Fedynicz-Komosę (Bezpartyjni GK). Oświadczenie w tej sprawie wydał lokalny komitet Prawa i Sprawiedliwości, który odciął się od poparcia udzielonego przez Rajmunda Wiśniewskiego.
Czytaj więcej

Runął zabytkowy mur DPS. Są utrudnienia na ul. Lipkowskiej

13 kwietnia 2024 r.

Po przewróceniu się odcinka muru Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa, gmina wprowadziła ograniczenie w ruchu na ul. Lipkowskiej.
Czytaj więcej

Gdyby nie policjanci, to ta historia mogłaby skończyć się tragicznie

12 kwietnia 2024 r.

Gdyby kierujący niebieskim fiatem nie spotkał na swojej drodze policyjnego radiowozu, ta historia mogłaby się skończyć tragicznie.
Czytaj więcej

News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki