Zielona Ostoja II w Górze Kalwarii. Rusza wyjątkowy projekt mieszkaniowy

10 kwietnia 2024 r.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii rozpoczyna nową inwestycję, Zielona Ostoja II. Mieszkania w nowym budynku zlokalizowanym u zbiegu ulic Rybie i Budowlanych, będzie można nabyć na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.
Czytaj więcej

Wybory 2024. Pod tym względem Góra Kalwaria wypadła najgorzej w powiecie

9 kwietnia 2024 r.

Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych w Górze Kalwarii wyniosła 52,81 proc. – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.
Czytaj więcej

Tak zmieni się układ sił w Radzie Miejskiej [ANALIZA]

9 kwietnia 2024 r.

Przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych zasiądą w Radzie Miejskiej. Najwięcej radnych będzie miał komitet burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, Nowa Kalwaria.
Czytaj więcej

Znamy wyniki wyborów do Rady Powiatu Piaseczyńskiego

8 kwietnia 2024 r.

Wybory do Rady Powiatu Piaseczyńskiego wygrała Koalicja Obywatelska 43,38 proc. (14 mandatów) przed Prawem i Sprawiedliwością 22,53 proc. (7 mandatów), KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat 22,36 proc. (7 mandatów) oraz Trzecią Drogą 11,73 proc. (1 mandat).
Czytaj więcej

Oto skład nowej Rady Miejskiej w Górze Kalwarii

8 kwietnia 2024 r.

Znamy skład Rady Miejskiej w Górze Kalwarii na kadencję 2024-2029. Może on jeszcze ulec zmianie, bowiem mandat otrzymał Arkadiusz Strzyżewski, który w drugiej turze wyborów na burmistrza Góry Kalwarii spotka się z Aleksandrą Fedynicz-Komosą.
Czytaj więcej

W Górze Kalwarii będzie wyborcza dogrywka (AKTUALIZACJA)

8 kwietnia 2024 r.

Arkadiusz Strzyżewski i Aleksandra Fedynicz-Komosa spotkają się w drugiej turze wyborów na burmistrza Góry Kalwarii 2024-2029.
Czytaj więcej

Wyniki wyborów samorządowych 2024 – Góra Kalwaria [NA ŻYWO]

7 kwietnia 2024 r.

Zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2024. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo, w której będziemy na bieżąco podawać wyniki wyborów w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Czytelniczka: Jestem pasażerką PKS Grójec. Stał się prawie cud!

5 kwietnia 2024 r.

Jestem pasażerką PKS Grójec i chcę przekazać, że stał się prawie cud! - napisała do redakcji GoraKalwaria.net pani Anna.
Czytaj więcej

W niedzielę mieszkańcy Góry Kalwarii zdecydują!

4 kwietnia 2024 r.

Kto zostanie burmistrzem Góry Kalwarii? Jaki będzie układ sił w Radzie Miejskiej, a jaki w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego? Kto trafi do Sejmiku Województwa Mazowieckiego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy już za kilka dni.
Czytaj więcej

Dwa pierwsze punkty na elektroodpady w Górze Kalwarii

4 kwietnia 2024 r.

Od dzisiaj w Górze Kalwarii dostępne są dwa specjalistyczne pojemniki do zbierania małych elektroodpadów, takich jak: zużyte baterie, żarówki, opakowania po tonerach atramentowych, telefony komórkowe, ładowarki, drobna elektronika. Jeden stanął przy basenie, a drugi obok hali przy ul. Białka.
Czytaj więcej